پروژه فیبر نوری زمینه تولید محتوای باکیفیت را در کشور فراهم می کند

1086403 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مراسم راه اندازی فاز اول طرح توسعه فیبر نوری قزوین با اشاره به اینکه اپتیکال پروژه توسعه ارتباطات ثابت (FTTX) یکی است. وی با بیان اینکه این پروژه یکی از مهمترین پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم است، گفت: اجرای این طرح علاوه بر افزایش کیفیت خدمات در شبکه ثابت، باعث کاهش وقفه در تلفن همراه نیز می شود. شبکه ارتباطی.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه FTTX مستلزم تامین منابع مالی کلان است و بدون حمایت دولت امکان اجرا وجود ندارد، تاکید کرد: تقسیم حق الزحمه دولت از محل درآمد اپراتورهای تلفن همراه و ثابت برای اجرای این امر. پروژه ملی گامی مهم و اساسی برای این پروژه است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 8 شرکت FCP برای اجرای این طرح در نقاط مختلف کشور اعلام آمادگی کرده اند، افزود: تمام تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و امور رگولاتوری در چند ماه آینده فعالان بخش خصوصی است. قادر خواهد بود تمام پوشش 20 کامیت میلیونی را پیاده سازی کند، بنابراین نگران آن نباشیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه فیبرهای نوری را اولین گام در اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: ترغیب مردم به استفاده از خدمات ارتباطی ثابت پرسرعت و تولید با کیفیت و با کیفیت بالا. محتوای ارزشمند محلی دو گام دیگر در مسیر ساخت شبکه ملی است که باید به موازات توسعه فیبرهای نوری انجام شود.

  جمعه گذشته از هرمزگان در تصادف جان باخت + عکس - اندیشه معاصر

بر اساس این گزارش، طرح توسعه فیبر نوری قزوین بخشی از طرح ملی توسعه ارتباطات ثابت فیبر نوری (FTTX) است که در این شهر اجرا شده است و با اجرای آن دسترسی به اینترنت پرسرعت حدوداً فراهم شده است. 35 هزار واحد مسکونی، اداری و تجاری.

انتهای پیام/4144

دیدگاهتان را بنویسید