پرونده شکایت دستگاه اجرایی به دیوان دادگستری جوامع اروپایی مشخص شد.

1048338 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی اصلاحیه قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، مواد که به کمیسیون ارجاع شد 8. 10، موافق طرح.

ماده 8 قانون و تبصره آن به شرح زیر اصلاح می شود:

ماده 8- هیأت عمومی دیوان عدالت اداری متشکل از رئیس، معاونین قضات، روسای دانشکده های تخصصی، رؤسا و مستشاران دادگاه های تجدیدنظر و رؤسای شعب بدوی می باشد. ملاک رای گیری، نظر اکثریت اعضای حاضر است. در موارد هنر. در ماده 89 و 90 این قانون، قضات صادرکننده احکام می توانند با حق رأی در جلسات هیأت عمومی شرکت کنند.

تبصره ـ سایر قضات دیوان یا کارشناسان حسب مورد می توانند بنا به دعوت رئیس دیوان یا رئیس دانشکده تخصصی در جلسات شورای عمومی یا شورای تخصصی شرکت نموده و نظرات خود را ارائه نمایند. در صورت لزوم

همچنین بر اساس ماده 10 اصلاحیه آن طرح، تبصره (1) ماده (10) قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره (2) آن ماده ابقاء و چهار پاورقی به عنوان پاورقی (3) یادداشت می‌شود. ، 4، (5) و (6) ترکیب می کند:

تبصره 1 – پس از صدور رأی مبنی بر ارتکاب تخلف از سوی مؤسسات و اشخاص موضوع بند. 1 و 2 و تبصره 6 این ماده میزان خسارت را شعبه بازرسی تعیین می کند.

تبصره 3- رسیدگی به شکایات و اعتراضات اشخاص حقیقی و حقوقی از تخلفات و عدم رعایت قوانین و مقررات در مراحل انعقاد قرارداد به عهده شعب دیوان عدالت اداری است.

تبصره 4- دستورالعمل طرح شکایت از مقامات اجرایی و نمایندگان آنها در شعب دیوان عبارت است از:

  کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل در شهریورماه برگزار می شود

1- تجاوز از حدود صلاحیت یا سوء استفاده از قدرت

2- تخلف از اجرای قوانین و مقررات یا خودداری از رعایت آنها

تبصره 5: در مواردی که به موجب قانون، صلاحیت رسیدگی به ایرادات و تجدیدنظرخواهی از تصمیمات، اداری، اجرائی یا تصمیمات دستگاههای تخصصی اداری صادره از کلیه دستگاههای موضوع این ماده تحت عناوینی از قبیل مرجع صالح قضایی. یا دادگاه صالح یا دادگاه صالح. حل شده، موضوع در صلاحیت شعب دادگاه است.

تبصره 6- رسیدگی به شکایات نسبت به مصوبات و تصمیمات دستگاههای اجرایی مشمول ماده 11 می باشد. (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 با اصلاحات و الحاقات بعدی و دانشگاه آزاد اسلامی در صلاحیت دیوان عدالت اداری است.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید