پرونده رئیس اول “اف بی آی” توسط پرس تی وی فاش شد

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، «Co-Intel Provo» یا «برنامه ضد جاسوسی» نام کوتاه پروژه مخفی پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در اوج جنگ سرد است که ریاست آن را بر عهده داشت. “جان ادگار هوور” – زاییده فکر این پروژه باورنکردنی – علیه فعالان و سازمان های سیاسی در ایالات متحده، از جمله معترضان به سیاست های جنگی و سیاهپوستانی که خواهان عدالت در این کشور هستند، راه اندازی شد. مرضیه هاشمی در قسمت جدید فایل های پنهان به این پروژه و کارنامه هوور می پردازد.

مارتین لوتر کینگ جونیور، فعال حقوق مدنی و رهبر جنبش حقوق مدنی آفریقایی-آمریکایی، و مالکوم ایکس، فعال مسلمان سیاهپوست که از حقوق سیاهپوستان آمریکایی دفاع می کرد، دو قربانی برجسته شرکت بدنام Co-Intel Pro هستند. پروژه ای که در دوره فوق، 80 درصد از اعضای برجسته ترین سازمان های حقوق سیاه پوستان در آمریکا – موسوم به “حزب پلنگ سیاه” – هدف قتل فیزیکی و شخصی قرار گرفتند.

مستندسازی تحقق هدف پروژه “کو اینتل پرو”.

برای رسیدن به هدف پروژه Co-Intel Pro، FBI در توطئه، ضبط یا ارتکاب جنایت کوتاهی نکرد. زیرا استراتژی تاکتیکی پروژه ایجاب می کرد که هیچ دو قربانی به یک شکل خنثی نشوند.

گفته می شود در طول 50 سالی که جان ادگار هوور رئیس اف بی آی بود، اطلاعات زیادی از شهروندان این کشور از جمله شخص رئیس جمهور جمع آوری کرد که هیچ اقدامی از سوی هیچ فرد یا گروهی و یک نگاه خصمانه پنهان نمی ماند. از او. از دیدگاه هوور، حزب سوسیالیست پلنگ سیاه که خواهان تقویت وحدت میان سیاهپوستان آمریکا بود، دشمن اصلی امنیت کشور به حساب می آمد. در واقع، سرکوب پانترز آغازی برای آزمایشات غیرقانونی Co-Intel Pro با بودجه 7.4 میلیارد دلاری بود. از مجموع 295 عملیات خنثی سازی در قالب این برنامه، 233 عملیات به طور خاص علیه اعضای حزب پلنگ سیاه انجام شد. مجموعه عملیاتی که تنها در یک سال منجر به قتل 28 فعال سیاهپوست توسط پلیس فدرال آمریکا شد.

مورد رئیس اول از

یکی از قربانیان کو اینتل پرو یک انقلابی جوان به نام فرد همپتون بود. در این سال ها، همپتون جوان سخنگوی Cahar بود و به موازات تحصیل در رشته حقوق، رئیس شاخه شیکاگو حزب پلنگ سیاه بود. او نژادپرستی را سلاحی برای توجیه سرمایه‌داری و پیشبرد سیاست‌های آن می‌دید و سرسختانه می‌خواست قدرت را از انحصار طبقه مرفه سفید خارج کند و به مردم، از جمله سیاهان محروم و ستمدیده واگذار کند.

  احتمال بازگشایی پرونده قتل قاضی منصوری یک تفکر مدرن است

اهرم ظالمانه و غیرقانونی

مرضیه هاشمی در قسمت جدید برنامه «پرونده های پنهان» مهمان ویژه «یوهانا فرناندز» – دانشیار تاریخ، نویسنده کتاب «استادان جوان; تاریخ بنیادی» و نویسنده و تهیه کننده فیلم «دیوان عدالت». پرونده مومیایی ابو جمال – با هم زوایای پنهان پروژه Co-Intel Pro را بررسی کنید و این میراث ننگین پلیس فدرال ایالات متحده را دوباره ارزیابی کنید.

یوهانا فرناندز در پاسخ به این سوال که چرا هیچ مقامی، چه ارشد و چه جوان، در رابطه با پروژه غیرقانونی کو اینتل پرو به دادگاه کشیده نشده است، می گوید: پروژه دولت مرکزی ایالات متحده به نام کو اینتل پرو اساساً اهرمی است که سرکوبگر و غیرقانونی بود، مانند فعالیت‌های مجرمانه همکاران سیا که شامل اقدامات غیرقانونی ترور در مقیاس جهانی می‌شد و افشای جزئیات آن مستلزم راه‌اندازی یک کمپین عمومی قدرتمند و مستقل است. نقشه شوم خانم فرناندز برای کشتن فرد همپتون، که در سال 1969 با همکاری یکی از کارکنان شرکت اینتل و اداره پلیس شیکاگو در محل اقامت وی ​​انجام شد، تنها بخش کوچکی از این اقدامات وقیحانه است که معمولاً در غصب و غصب انجام می شود. رژیم های مستبد آمریکای لاتین، داریم را فهرست می کند و می افزاید: پس از این اقدام بزدلانه، نفوذی Ku Intel Pro عمیقاً عذاب وجدان گرفت و خودکشی کرد.

مورد رئیس اول از

یوهانا فرناندز با تشریح تاریخچه شکل گیری پروژه Co-Intel Pro، رهبران سیاسی آمریکا را متهم به سوء استفاده از اصطلاح “حاکمیت قانون” به منظور ایجاد رعب و وحشت در جامعه و در نتیجه جرم انگاری اعتراضات سیاهپوستان به ویژه در حمایت از فعالان دستگیر شده توسط او مجری قانون و قوه قضاییه این کشور را مقصر می داند و در همین حال اشاره ای گذرا به نامه طولانی و معروف مارتین لوتر کینگ جونیور در زندان بیرمنگام در حمایت از معترضانی دارد که به دلیل به چالش کشیدن دموکراسی عوام فریبانه آمریکا در پشت میله های زندان قرار گرفتند. .. این استاد تاریخ و فعال سیاسی با جلب توجه به لزوم درک رابطه بین حبس دسته جمعی فعالان سیاسی از یک سو و پروژه «Co-Intel Pro» پلیس فدرال از سوی دیگر، کلمه حاکمیت قانون در آمریکا به سادگی ترفندی از سوی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای سرکوب نارضایتی ها و اعمال فشار است. اصولگرایان و انقلابیون در این کشور به حساب می آیند.

  شرایط بچه دار شدن دختر باکره چیست؟ - اندیشه معاصر

امنیت دولتمردان آمریکایی در غیاب جنبش مستمر حقوق سیاهان

یوهانا فرناندز در بررسی ابعاد مختلف پروژه Co-Intel Pro و رابطه آن با دستگیری های گسترده فعالان سیاسی در دهه های 1960 و 1970، به ویژه بنیادگرایان سیاه پوست، به نقش عوامل Co-Intel Pro در شناسایی و تعقیب آنها اشاره می کند. فعالان سیاسی به منظور نفوذ در سازمان های خود برای تسهیل بستر لازم برای اقدامات مخرب بیشتر. به گفته وی، فقدان جنبش مستمر و پایدار حقوق سیاهپوستان در آمریکا باعث شده است که دولتمردان این کشور از مجازات جنایاتی که همواره علیه این گروه که اغلب کم درآمد و به شدت آسیب پذیر هستند، مصون بمانند. . گروهی که به دلایل مختلف حدود 25 درصد از جمعیت زندانیان جهان را تشکیل می دهند و در طول دوران محکومیت خود از درآمد ناچیز 10 هزار دلاری در سال برخوردارند.


بیشتر بخوانید:

هدف از “پرونده های پنهان” تنویر افکار عمومی است/ رقبای رسانه ای ساکت نیستند

نقاب دروغین حمایت از حقوق زندانیان از چهره آمریکا برداشته شد/ تجربه وحشتناک یک تاجر افغان در «گوانتانامو افغانستان».


«پرونده های پنهان» در ادامه بررسی شهادت «آکوا نگری» – بیوه فرد همپتون مقتول – و فرزند مشترکشان از شب قتل وحشیانه جان همپتون توسط افسران پلیس شیکاگو در اتاق خواب محل سکونتش در شیکاگو است. . گفتنی است در شب حادثه همسر وی فرزندش را 6 ماهه باردار بود. بعداً عکس‌هایی از این حادثه منتشر شد که افسران را با چهره‌های گشاد و لب‌های خندان در حالی که بدن همپتون را حرکت می‌دادند نشان می‌داد. پس از قتل همپتون، “ادوارد هانراچن” – که در آن زمان دادستان ناحیه کوک کانتی بود – در گزارشی نادرست اعلام کرد که اقدام پلیس پاسخ افسران به تیراندازی به مردان مسلحی بود که در خانه همپتون کمین کرده بودند.

  مجوز افزایش سقف سپرده های تکلیفی بانک های معوق به 15 درصد

قیام علیه قتل جورج فلوید، نمادی از بی کفایتی دولت آمریکا

در نهایت، خانم فرناندز ضمن برشمردن تفاوت‌های بین «جنبش» و «کمپین»، خیزش مردمی خیره‌کننده در واکنش به کشته شدن «جورج فلوید» توسط پلیس آمریکا را همزمان با بی‌سابقه بودن همه‌گیری کووید-۱۹ در این کشور توصیف می‌کند. تاریخ سیاسی و اجتماعی این کشور و او آن را نمادی از ناتوانی دولت آمریکا نه تنها در مبارزه با ویروس، بلکه در اجرای عدالت و حقوق شهروندان این کشور می داند. وی همچنین فرآیند «رهبری زدایی» از طریق قطع ارتباط رهبران نسل گذشته با فعالان نسل کنونی را یکی از تاکتیک‌های راهبردی پروژه «Co-Intel Pro» با هدف تضعیف سازمان‌یافته می‌داند. قیام های مردمی در آمریکا

مورد رئیس اول از

از زمان اجرای برنامه ضد جاسوسی پلیس مرکزی آمریکا – موسوم به “Co-Intel Pro” – علیه شهروندان این کشور، گروه ها و افراد بی شماری به بهانه توسط مقامات کشته، مورد حمله، سرکوب و تحت تعقیب قرار گرفته اند. دیدگاه های مختلف سیاسی، باورهای اجتماعی و سبک زندگی. پلیس و امنیت این کشور حادثه تلخی که با آموزش صحیح مردم و تربیت صحیح نسل جوان می شد از آن جلوگیری کرد. ادعایی که رویکرد حزب پلنگ سیاه بر اساس آن بود، اما پروژه “کو اینتل پرو” با دامن زدن به درگیری های درون حزبی، بدنام کردن رهبران و اعضای حزب در رسانه های گروهی پیشرو و در نهایت سلب اعتماد از مردم. این سازمان از تحقق آن جلوگیری شد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید