پرواز جنگنده های روسی بر فراز بلاروس – تفکر مدرن

به گفته وزارت دفاع روسیه، این رزمایش با مشارکت نیروی هوایی بلاروس و سامانه پدافند هوایی این کشور به مدت 4 ساعت برگزار شد.

روسیه تعدادی از نیروهای خود را از سیبری و خاور دور به پایگاه های خود در نزدیکی مرز اوکراین برای رزمایش بزرگ با بلاروس منتقل کرده است. بلاروس مانند روسیه با اوکراین مرز مشترک دارد و این نگرانی از رویارویی نظامی خطرناک بین دو کشور را افزایش داده است. پیش از این، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس گفته بود که در صورت وقوع جنگ بین روسیه، اوکراین و متحدان غربی اوکراین، در کنار مسکو خواهد بود.

با وجود افزایش شدید تعداد نیروهای روسیه در مرز با اوکراین و نارضایتی مسکو از فقدان ضمانت های امنیتی برای عدم اشاعه ناتو، روسیه اصرار دارد که هیچ برنامه ای برای حمله نظامی به اوکراین ندارد. برای بیش از هفت سال، شورشیان جدایی طلب در اوکراین عملاً بخش زیادی از شرق را کنترل کرده اند.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حال افزایش توانایی های نظامی خود در اوکراین و سایر کشورهای اروپای شرقی برای مقابله با حمله نظامی احتمالی روسیه به اوکراین است. اوکراین هنوز عضو این سازمان نظامی بین المللی نشده است.

در هفته‌های اخیر، دولت اوکراین تمرین‌های نظامی گسترده‌ای را با حضور ارتش، شبه‌نظامیان و غیرنظامیان انجام داده است تا کشور را برای دفاع در صورت تهاجم روسیه آماده کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263886

  آخرین قیمت خودروهای وارداتی 2400/08/24 + جدول - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید