پرداخت تسهیلات 11 درصدی تولید صنعتی به شرکت های دانش بنیان

1069308 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از برنامه این صندوق برای پرداخت تسهیلات تولید صنعتی به شرکت های دانش بنیان با سود 11 خبر داد. درصد

روح الله ذوالفقاری گفت: شرکت های دانش بنیان که تصمیم دارند زیرساخت های تولید خود را برای محصولات دانش بنیان توسعه دهند می توانند با استفاده از امکانات تولید صنعتی صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از هزینه های لازم را تامین کنند. اعطای این تسهیلات چه برای اجرای طرح های تأسیسی و چه برای اجرای طرح های عمرانی از برنامه های کاری اصلی صندوق است. هزینه های اجرای طرح های صنعتی شامل تامین مناطق تولید، تامین ماشین آلات و تجهیزات و هزینه های راه اندازی اولیه است که در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی در دایره حمایتی صندوق قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت حمایت مالی از این طرح ها افزود: ایجاد ظرفیت های جدید، افزایش ظرفیت و ارتقای کیفیت تولید محصولات دانش بنیان نیازمند سرمایه گذاری زیرساختی است و صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی دارد 80 درصد هزینه های لازم را پرداخت کند. برای اجرای این پروژه ها.

به گفته معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی، این ابزار با نرخ ترجیحی 11 درصد و با بازپرداخت تا 7 سال و بر اساس پیشرفت کار به شرکت ها پرداخت می شود و در صورت از ظرفیت تامین کنندگان داخلی استفاده می شود، میزان حمایت از این صندوق نیز بیشتر در نظر گرفته شده است.

ذوالفقاری در پایان خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان می توانند با استناد به سامانه غزال و درخواست تسهیلات تولیدی صنعتی از این فرصت استفاده کنند.

  مقاومت فلسطین برای اولین بار موشک دوش پرتاب کرد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید