پرداختن به حماسه وظیفه رسانه ملی است

در مراسم افتتاحیه مجموعه مستند «اردوگاه ۷» اشاره شد؛

30647 203 فقط خبر

مراسم افتتاحیه مجموعه مستند کمپ 7 و تجلیل از عوامل و سوژه های آن صبح امروز (چهارشنبه) در سایت شبکه افق سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه عقوف سیما، مراسم افتتاحیه مستند «اردوگاه ۷» صبح امروز (چهارشنبه) در سایت شبکه عقوف سیما برگزار شد.
در این مراسم که با حضور صادق یزدانی مدیر شبکه افق، عبدالحسین بدرلو مدیر گروه مستند شبکه افق، حجت الله اسحقی تهیه کننده مستند و جمعی از آزادگان و سوژه های این مستند برگزار شد. سریال، لحظات مهمی در مورد اهمیت ساخت چنین تولیدات تلویزیونی و همچنین لزوم توجه کمتر به دفاع مقدس توسط مهمانان مطرح شد.

وظیفه رسانه مقابله با ep است
صادق یزدانی مدیر شبکه افق سیما در بخشی دیگر از این نشست گفت: مستند «اردوگاه ۷» اثری متفاوت است که به مناسبت هفته دفاع مقدس تولید شده و همزمان از شبکه افق پخش می شود. این هفته. ما در دنیا حماسه های ماندگار کم داریم. شکل‌گیری این حماسه‌ها و ماندگاری آن‌ها تحت تأثیر دو مؤلفه اصلی است. اول داشتن رهبر و امامی در میدان که مردم را به عنوان راهنما حرکت دهد و مولفه دوم رابطه امت و امام است.
وی ادامه داد: این پیوند باعث می شود افراد مختلف از همه چیز حتی جان خود برای حفظ مرز و ناموس کشورشان فدا کنند. توجه داشته باشید که هر دو جزء در حراست مقدس اتفاق افتاده است و به همین دلیل حفظ می شود و ما هر سال آن را ارج می نهیم.
مدیر شبکه اوقوف سیما خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم رسانه ها پرداختن به حماسه است. شبکه افق با توجه به رسالت خود که تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و حراست مقدس است، توجه ویژه ای به این حماسه ها دارد. هر ساله در رابطه با هفته دفاع مقدس به حماسه سازان آن می پردازیم اما در این میان گویا کمتر به آزاد قهرمان پرداخته ایم. مواظب باشید رزمندگان ما در جلو سلاح داشتند اما آزادگان در فضایی بسته و بدون سلاح با دشمن می جنگیدند. فکر می کنم در مستند کمپ 7 ما توانستیم به بخشی از جنگ که نادیده گرفته شده بود نگاه کنیم.
وی در ادامه به تشریح موضوع این مجموعه مستند پرداخت و تاکید کرد: در این مستند به سراغ نوجوانانی رفتیم که گفته می شود تحت تاثیر فضای دوران جنگ وارد جبهه شده اند اما وقتی وصیت نامه آنها را می خوانیم به شور واقعی آنها پی می بریم. و دانش
یزدانی تاکید کرد: مستند کمپ 7 داستان نوجوانان سرسخت و مبارزی را روایت می کند که پس از جنگ به میدان نبرد بعدی می روند. پس از رهایی از اسارت به خدمت رسانی به مردم ادامه دادند. اگر آن اشتیاق و دانش نبود دنبال چنین چیزهایی نمی رفتند. در زمان جنگ برای حفاظت از این سرزمین به جبهه رفتند و سپس وارد مناطق دیگر شدند.

  نویسنده و تهیه کننده «کسوف» اعتراض به قسمت آخر سریال را سوءتفاهم خواند - اندیشه معاصر.

نمای شبکه افقی یک طرفه نیست
خجت الله اسحقی تهیه کننده این مجموعه مستند به عنوان دیگر سخنران این مراسم گفت: ایده تولید این مستند از جایی شکل گرفت که دیدم بسیاری از قهرمانان امروز ما همان نوجوانانی هستند که قهرمانان دیروز بودند. که اسیر و شکنجه شدند.
وی افزود: در این مستند می خواستیم ببینیم این جوانان قهرمان که در جنگ با عراق اسیر شده اند، امروز چه می کنند و در کدام سنگر مشغول خدمت هستند؟ چندین موضوع را جمع آوری کردیم و در شبکه افق ارائه کردیم که با استقبال خوبی مواجه شد. تاکنون به 7 موضوع پرداخته ایم که نتیجه آن در 7 قسمت مستند شده است.
تهیه کننده این مجموعه مستند «اردوگاه 7» تاکید کرد: معتقدم نوجوانان ما بزرگانی بودند که پای عقیده خود ایستادند و امروز در سنگرهای مختلف بار را از دوش کشور برمی دارند. آقای جلیل هاشمی یکی از مشاغل آزاد است که امروزه در صنعت اتوبوس و آمبولانس مشغول به کار است. حمید رضایی در زمینه برق و ساختمان نیز فعالیت دارد. آقای یوسف زاده یکی از نویسندگان مطرح کشور است که آثار زیادی درباره دوران اسارت به رشته تحریر درآورده است و خجت ملک نیز در گیلان به عنوان محیط بان فعالیت می کند.
وی افزود: حسن نوری از دیگر آزادگانی است که به دنبال ساخت این مجموعه مستند بودیم. او تحت تأثیر و پیشنهادات حاج آقا ابوترابی وارد عرصه طنز شد و در اسارت بچه ها را به خنده می انداخت. احساس می کنم یکی از موضوعاتی که می تواند مبنای ساخت فیلم مستند قرار گیرد، طنز دوران اسارت است. آقای جهانگیری در حوزه سلامت نیز فعالیت دارد و خدمات زیادی در این زمینه ارائه کرده است.
ایشاگی خاطرنشان کرد: خوشبختانه نگاه شبکه اوگت یک طرفه نیست و در صحبت هایی که داشتیم اشاره کردند که حتماً باید به ارتش آزاده بروید و بر این اساس 2 قسمت از مستند را اختصاص دادیم. قرارگاه 7 به آقایان خجت ملک و داریوش نظرزاده که از سربازان ارتش در دفاع مقدس بودند. آقای نظرزاده از اساتید و مربیان کنکفو است و از تکاوران ارتش در زمان جنگ به شمار می رفت.
لازم به ذکر است در این برنامه پوستر این مجموعه مستند ارائه شد و پس از پخش تیزر تعدادی از آزادگانی که به عنوان سوژه در مستند حضور داشتند مانند حمید رضایی، جلیل هاشمی و داریوش نظرزاده به بیان خاطراتی پرداختند. از اسارت

  غذاهای موثر برای افزایش قوای جنسی مردان - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید