پذیرش دانشجو برای تحصیلات تکمیلی بر اساس نیازهای اجتماعی و صنعتی است

1057946 فقط خبر

قاسم عموعبدینی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره احتمال تغییر در آزمون های آموزش عالی در سال های آینده گفت: نظام پذیرش دانشجو به ویژه در دوره آموزش عالی باید به گونه ای باشد. مطابق با نیازهای جامعه و این یک اصل مهم است.

وی افزود: برنامه ریزی کرده ایم که نظام جامع آموزش صنعت و جامعه را اجرا کنیم. اگر این امر محقق شود، محتوای دوره و رشته ها جهت می یابند.

معاون آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: عملاً به الگویی دست خواهیم یافت که دانشگاه ها بر اساس نیاز جامعه و صنعت آموزش ارائه دهند. در این راستا به دنبال سیستم جدید پذیرش بر اساس این هدف هستیم.

عمو عابدینی اعلام کرد: البته هنوز طرح نهایی نشده و در مرحله بررسی جوانب این امر هستیم.

به گزارش آنا، پیش از این عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت علوم گفته بود: باید در ساختار پذیرش دانشجو و نحوه پذیرش دانشجو اصلاح شود و فعالیت معلمان در راستای رفع مشکلات کشور باشد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات اساتید و نخبگان برای برنامه ریزی های انجام شده در این معاونت گفت: می خواهیم با مطالعه اساتید طرح ها و برنامه های خود را بررسی کنیم تا بتوانیم نظام آموزشی را احیا و احیا کنیم و یا ارائه کنیم. به روشی جدید

وی گفته بود: پذیرش دانشجو در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد به دو صورت انجام می شود، یکی از طریق مدیریت مانند فناوری های خط شکنی که مستلزم ورود دانشجویان مستعد به این مسیر و کادرفنی است. یکی مربوط به دانشگاه صنعتی است که باید با صنعت امضا شود و عنوان مورد نیاز صنعت در دفترچه پذیرش سازمان سنجش درج شود. یک پروژه کد باید وارد شود که در این صورت دانشجو هم اتصال صنعت و هم حقوق خواهد داشت. در طرح تحول باید استاد مرکزی تشکیل شود. شوراهای توسعه در حوزه توسعه و برنامه ریزی ایجاد شده است. این شورا تلاش می کند کل کشور را به سمت خود بچرخاند. دانشگاه ها باید ماموریت گرا شوند.

  ترفندهایی برای از بین بردن لکه ها - تفکر مدرن

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید