پخش مستند «پیاده وشم» از شبکه جهانی جام جم

فیلم مستند ما آمدیم به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد پیروزرم و با نگاهی متفاوت از نگاه زائران غیرایرانی در مراسم میلیونی اربعین حجه سیدالشهد(ع) از شبکه جهانی جام جم پخش می شود.

پخش مستند

به گزارش معتدل به نقل از محمد پیروزرم تهیه کننده و کارگردان، این مستند هفت قسمتی با رویکردی متفاوت به زائرانی که از آفریقا، آسیا، اروپا و سایر کشورها در این مراسم شرکت کرده اند و دیدگاه آنها نسبت به امام حسین، کربلا و… می پردازد. برگزاری مراسم اربعین الزامی است. دیدگاه این افراد که با فرهنگ ایران و تشیع این گوشه از جهان کاملاً متفاوت است، برای واقعه عاشورا و پیام امام بسیار متفاوت و جذاب است.
این مستند به همت گروه معارف اسلامی شبکه جام جم به سرپرستی آقای پیام ابراهیم پور تهیه شده و ثبت حال و هوای عاشقانه زائران بدون اغراق و حاشیه از ویژگی های این مستند است.
محمد پیروزرم با به تصویر کشیدن دیدگاه های متنوع و متنوع زائران کشورهای دیگر سعی کرده است بر جهانی بودن پیام عاشورا و اربعین فارغ از مذهب و ملیت تاکید کند.
وی معتقد است با توجه به نگاه زائران سایر کشورها و ترسیم فضای ذهنی آنها، ابعاد جهانی و بین المللی این آیین بیشتر نمایان می شود.
این مستند به زبان های عربی و انگلیسی است اما زیرنویس آن برای مخاطبان فارسی زبان است.
محمد پیروزرم از سال 1392 در زمینه های مختلف تولید مستند فعالیت می کند و بیش از 20 مستند تولید و کارگردانی کرده است. وی 10 سال متوالی مستندهای مرتبط با عزاداری اربعین حسینی را ساخت.

  بازیکنان نهایی اعزامی به جام دیویس 2022 مشخص شدند

دیدگاهتان را بنویسید