پایگاه دانش جدید پیشرفت/غنی سازی خاک کشاورزی با استفاده از جلبک

33309 121 فقط خبر

غنی سازی کودهای کشاورزی با استفاده از ریزجلبک ها باعث افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی می شود.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، حمید دنیای داریان، عضو هیئت مدیره شرکت تولید ریزجلبک پرشین با اشاره به اینکه برای سنتز و انتقال عناصر غذایی در گیاه باید غنی سازی شود، گفت: خاک و گفت: غنی سازی خاک برای رفع اثرات منفی. تعادل برخی از مواد مغذی گیاه در خاک کار می کند و در تنظیم فعالیت جذب آب موثر است.

مقاومت گیاه را افزایش دهید

پتاسیم مقاومت گیاه را در برابر خطرات کم آبی و سرمازدگی افزایش می دهد، کیفیت و خواص ذخیره سازی را کنترل می کند و فتوسنتز را تشدید می کند.

جلبک ها اولین زنجیره غذایی و مغذی ترین منبع غذایی در جهان هستند، جلبک ها حاوی بیشترین و قابل هضم ترین پروتئین های گیاهی هستند که تمام مواد شیمیایی موثر یک گیاه مانند بتاکاروتن را دارند، بنابراین بتاکاروتن موجود در آنها تا 10 برابر بیشتر از بتاکاروتن معمولی سرطان ها برای بدن موثر و مفید هستند و غنی سازی از این طریق صورت می گیرد.

جلبک ها نقش بسیار موثری در تغذیه طیور و آبزیان ایفا می کنند – افزایش کیفیت فرآورده های گوشتی، و در صنایع غذایی به عنوان افزودنی های غذایی، در تهیه کود به عنوان منبع انرژی، در تهیه هیدروژن، در داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی. ، در کنترل آلودگی و تصفیه فاضلاب استفاده می شود.

ایجاد 35 شغل

مدیر حوزه دانش بنیان تصریح کرد: حدود 35 شغل در مجتمع پارسیان ایجاد می شود و غنی سازی خاک با هزینه بسیار کمتری برای مجتمع های خانگی انجام می شود.

  شکست کودتا در گینه بیسائو - تفکر مدرن

علاوه بر این صرفه جویی ارزی قابل توجهی از طریق غنی سازی خاک در کشور صورت گرفته و در حال انجام مشاوره برای ارسال خدمات به کشورهای دیگر و همچنین کسب ارز هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید