پایان مسابقه بیش از 700 آسمانی در پانزدهمین دوره مسابقات سراسری طرح قدس

با حضور مسئولان انجام شد؛

مراسم اختتامیه مسابقه بیش از 700 نفر از مردم آسمانی در پانزدهمین دوره مسابقات کشوری قدس پایان یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در آذربایجان غربی در مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی طرح قدس سما گفت: اشاعه فرهنگ قرآن در جامعه بسیار مهم است و ما از آن برخورداریم. در این مورد از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مهدی زواری با تاکید بر اینکه توسل به قرآن و استفاده از آن بهترین راه حل مشکلات زندگی امروزی و هدایت انسان است، تصریح کرد: توسل به قرآن کریم منشأ تحولات مثبت در تمام مراحل زندگی است.

پایان مسابقه بیش از 700 آسمانی در پانزدهمین دوره مسابقات سراسری طرح قدس

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآن یک ارزش است و به هیچ عنوان نباید تعطیل شود، اذعان داشت: امسال با بهبود وضعیت کرونا در کشور، مسابقات قرآن در مدارس و دانشگاه ها رنگ بهتری گرفت. و افتخار میزبانی پانزدهمین دوره مسابقات کشوری قدس برای وحدت ارومیه اعطا شد.

معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی سازمان سما نیز با تشکر و قدردانی از عوامل اجرایی این دوره از مسابقات گفت: طرح قدس، قرآن و عترت در هشت رشته برگزار می شود که در مرحله اول برگزار می شود. به دانش آموزان داده می شود که در 30 ساعت در مدارس آموزش ببینند، مراحل بعدی توسط مدرسه، استان و کشور رصد می شود.

حجت السلام والمسلمین سید وحید معتمدی با بیان اینکه در این دوره 785 طلبه و مسئول به مدت سه روز با یکدیگر به رقابت پرداختند، گفت: تنها راه حل شفابخش برای رهایی جامعه از بداخلاقی، تدبر در آیات الهی و قرآن است. ما باید قرآن را در متن زندگی خود به کار ببریم و آن را به لحاظ اخلاقی، خانوادگی و… به کار ببریم. آموزش در زندگی شما

  شروع ثبت وام 20 میلیون دلاری برای خرید کالا بدون چک و ضامن - اندیشه معاصر

پایان مسابقه بیش از 700 آسمانی در پانزدهمین دوره مسابقات سراسری طرح قدس

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما آذربایجان غربی همچنین تصریح کرد: نگاه قرآن و مفاهیم آن باید ویژه باشد و برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی در این زمینه نقش بسزایی در ترویج معارف قرآنی خواهد داشت. در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم.

مؤتبی مدیدیار فعالیت مدارس سما برای رواج آموزه های قرآنی در کشور و نقش آن را در بهبود اوضاع دینی و دینی انکارناپذیر و بسیار مؤثر می داند.

حجت الاسلام سجاد بیگی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان غربی نیز با اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) از شرکت کنندگان در این مسابقات تشکر کرد و گفت: هر فردی که قرآن می خواند. وصیتی که دعایش مستجاب شد، قرائت قرآن در زندگیش بود.» آن را لازم دانست.

مداحی و قرائت قرآن توسط دانش آموزان و قرائت از دیگر بخشهای این مراسم بود.

در پایان این مراسم به کلیه اعضای اجرایی مراسم لوح تقدیر اهدا شد.

پایان مسابقه بیش از 700 آسمانی در پانزدهمین دوره مسابقات سراسری طرح قدس

لازم به ذکر است این مسابقات شامل حوزه های ترتیل در روش ترتیله و تحقیق، اذان، مداحی، حفظ و رشته های مکتوب تدبر در آیات قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، تحقیق و پژوهش می باشد. اقامه نماز با شرکت 738 نفر از دانش آموزان و کارکنان از روز دوشنبه 1401 6/07 لغایت پنجشنبه 6/10/1401 توسط سما ارومیه و به صورت مجازی برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید