پانزدهمین المپیاد دانش آموزان به پایان رسید

1074185 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ششمین روز از پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانش آموزان با معرفی تیم های راه یافته به دیدار نهایی در رشته های فوتسال، والیبال و بسکتبال و معرفی قهرمانان دو و میدانی به پایان رسید. ، شنا، کشتی و کاراته. بدین ترتیب در رقابت های بسکتبال در مرحله نیمه نهایی دو تیم دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه مازندران به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم دانشگاه مازندران با نتیجه 72 بر 70 به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد.

تیم دانشگاه تهران در ادامه با نتیجه 93 بر 85 تیم دانشگاه میزبان را شکست داد و در دیدار پایانی حریف مازندران شد. و دو تیم تبریز و شهید بهشتی دیدار رده بندی را برگزار خواهند کرد.

در مسابقات فوتسال دانشگاه امام حسن(ع) با نتیجه ۵ بر یک دانشگاه شهید چمران اهواز را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. در دیگر دیدار این مرحله تیم دانشگاه شهید رجایی تربیت با نتیجه 4 بر 3 تیم دانشگاه اصفهان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. بر این اساس امروز در دیدار فینال دو تیم دانشگاه تربیت دبیر رجایی و دانشگاه امام حسن (ع) به مصاف یکدیگر خواهند رفت و دیدار رده بندی نیز بین دو تیم اصفهان و شهید چمران اهواز برگزار می شود.

در مسابقات والیبال دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) با نتیجه 2 بر صفر دانشگاه تبریز را شکست داد و به فینال راه یافت و در دومین دیدار نیمه نهایی نیز تیم موسسه غیرانتفاعی زند شیراز با برتری مقابل دانشگاه تهران به برتری رسید. نتیجه 2 بر 0 بود و در راه فینال بود و امشب برای کسب جام قهرمانی به مصاف تیم غیرانتفاعی دانشگاه امام رضا (ع) می رود و دیدار رده بندی بین دو تیم دانشگاه تهران و مسابقات خواهد بود. میزبان تبریز

مسابقات کشتی فرنگی دانشجویان کشور با درخشش کشتی گیران دانشگاه فردوسی و شهرکرد به پایان رسید. در این مسابقات که در 6 وزن المپیکی برگزار شد نتایج زیر به دست آمد.

وزن 60 کیلوگرم؛ نایب قهرمان اول: محمد جانقلی از دانشگاه شهاب دانش، نایب دوم محمدهادی شعبانی از دانشگاه زند شیراز، نایب قهرمان سوم: حسین روستا از دانشگاه آپادانا و مسعود کجا یگانه از دانشگاه تهران. وزن 67 کیلوگرم; نایب قهرمان اول: سینا رضایی از دانشگاه فردوسی مشهد، نایب قهرمان دوم: احمدرضا بیاتی از دانشگاه زند شیراز، نایب قهرمان سوم مشترک: رضا مردی از دانشگاه طلوع مهر، محمد اسکندری جهمانی از دانشگاه آذر مدنی. وزن 77 کیلوگرم; نایب قهرمان اول: احمد حسین عرب از دانشگاه رجا قراوی، نایب قهرمان دوم: طاها خانپور سیاه درکه از دانشگاه طبری بابل، نایب قهرمان سوم مشترک: علی ایمانی سفید سنگی از دانشگاه فرهنگیان، آریا اسعدیان از دانشگاه اراک. وزن 87 کیلوگرم; نایب قهرمان اول: علی کبیری دهکردی از دانشگاه شهرکرد، نایب قهرمان دوم: ابوالفضل شریفی، فنی و حرفه ای، نایب قهرمان سوم: علیرضا غفاری از دانشگاه زند شیراز، سیدمحمدمهدی میررحمتی از دانشگاه فنی و حرفه ای. وزن 97 کیلوگرم; نایب قهرمان اول: وحید دادخواه از دانشگاه فردوسی مشهد، نایب قهرمان دوم: احتشام لرستانی از دانشگاه جندی شاپور، نایب قهرمان سوم مشترک: امیرحسین راستی میمندی از دانشگاه صنعتی شیر، مسلم مرادی از دانشگاه کردستان. وزن 130 کیلوگرم; نفر اول: مسعود میرزائیان دهکردی از دانشگاه شهرکرد، نفر دوم: حسام بابایی کسمایی از دانشگاه محقق اردبیل، نفر سوم مشترک: عرشیا توکلی از دانشگاه گلستان، سجاد میرزازاده گودرزی از دانشگاه طبری بابل.

  افزایش مصوب مستمری (25 اسفند 1400) - اندیشه معاصر

مسابقات کاراته نیز در دو دسته کاتای انفرادی و 4 وزن با نتایج متضادی برگزار شد. وزن – 55 کیلوگرم؛ محمد طاها کلان از مازندران مقام اول و محمدحسین جعفریان از یزد مقام دوم و حسین حقدامن از قم و نوید رسولی از کردستان مقام سوم را کسب کردند. / وزن – 60 کیلوگرم؛ پوریا اقدسی از تهران اول و محمدرضا غفوری از ادیب مازندران دوم شدند. سید رضا راستین افسری امام حسن (ع) و محمد صفری از موسسه شهاب دانش قم سوم هستند. / وزن – 67 کیلوگرم؛ سیدعلی کریمی از تبریز مدال طلا، محمدامین قنبری از خوارزمی، تهران دوم شد و مدال برنز مجموع به ابوالفضل میرزایی از تهران و فردین کدیرپور از جهرم رسید. / وزن – 75 کیلوگرم؛ علیرضا حیدری از اراک طلا گرفت و محمد کاویانی منش از غیرانتفاعی زند شیراز به مقام دوم رسید و مدال برنز مجموع به نوید رنجبر از ادیب مازندران و علی ابراهیمی از شهید باهنر کرمان رسید. همچنین در مسابقات کاتای انفرادی: در فینال این مسابقات دو ملی پوش قطری ابوالفضل شهرجردی از دانشگاه تهران و سهند اسلامی از دانشگاه تبریز به مصاف هم رفتند که شهرجردی موفق به کسب طلای این مسابقات شد. همچنین دوم شد و میلاد فراز مهر از دانشگاه اراک و مهدی رضایی از دانشگاه شهید باهنر کرمان به مدال برنز مجموع دست یافتند.

در روز اول مسابقات شنا در 8 رشته برگزار شد که نتایج متضادی در رشته های مختلف داشت: 100 متر آزاد؛ سید محمد حسینی از دانشگاه کاشان مدال طلا، امیررضا خراسانی شناگر دانشگاه خوارزمی مدال نقره و سید مرتضی حسینی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی مدال برنز را کسب کردند. / قورباغه 66 متر زنان; فرشید زوانتی از دانشگاه صنعتی شاهرود مدال طلا، آرش وطن پرست از دانشگاه صنعتی شریف و سید امین مهدی زاده از دانشگاه صنعتی شاهرود به ترتیب مدال نقره و برنز را کسب کردند. / مترEde 100 متر پروانه; یاسین قنبرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد صاحب یک گردنبند طلا شد. مدال نقره این مسابقات به امیررضا خراسانی شناگر دانشگاه خوارزمی رسید و علی نقوی از دانشگاه اصفهان به مدال برنز رسید. / 4 در 66 متر مختلط تیمی; تیم دانشگاه تهران مدال طلا، تیم دانشگاه اصفهان مدال نقره و تیم دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به گردن بند برنز دست یافتند. / 66 متر آزاد; سید محمد حسینی از دانشگاه کاشان دومین مدال طلای خود را در این مسابقات کسب کرد، متین سهرابی از دانشگاه اصفهان به مدال نقره و کیانوش مشایخی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی سوم شدند و مدال برنز را از آن خود کردند. / 200 متر قورباغه بانوان; آرش وطن پرست از دانشگاه صنعتی شریف مدال طلا را کسب کرد و فرشید زوانتی و سید امین مهدی زاده از دانشگاه صنعتی شاهرود به ترتیب دوم و سوم شدند. / در 100 متر کرال پشت: آرین سلواتی شناگر دانشگاه سنندج مدال طلا، یاسین کنبرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد به مدال نقره دست یافتند. همچنین امیرحسین بیک محمدی از دانشگاه تهران به مدال برنز دست یافت. / رشته مختلط انفرادی 33×4 متر؛ آخرین مسابقه روز اول شنای پسران بود که محمد مهمان‌اوز از موسسه آموزش عالی طوس مدال طلا را از آن خود کرد، سید مرتضی حسینی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی دوم شد و مدال نقره را از آن خود کرد و در نهایت علی نقوی از دانشگاه اصفهان به مدال طلا رسید. مدال برنز گرفت.

  10 راهکار رئیس قوه قضائیه به دستگاه های حاکمه برای عزل قضایی

مسابقات دو و میدانی در 7 رشته پیگیری شد و نفرات زیر از اول تا سوم عناوین کسب کردند.

متریال 800 متر: 1- علیرضا نوری از دانشگاه شهرکرد 2- محمدصادق شریفیان از دانشگاه محلات 3- محمدجواد روهنده از دانشگاه بیرجند/ ماده 60 متر: 1- محمد جواد رنجکش از دانشگاه رجا قزوین 2- علی عباسپور از دانشگاه فردوسی مشهد 3- محمد جعفری از دانشگاه آپادانا شیراز و علی سلامیان از دانشگاه شهاب دانش قم / ماده 3 هزار متر: 1- عطا اسدی از دانشگاه شهید مدنی 2- سید محمد هادی موسوی از دانشگاه اصفهان 3- سید پارسا محبوب از دانشگاه شهید بهشتی / مواد پرش طول: 1- مجتبی زاهدی از دانشگاه سناباد گلبهار 2- محمدرضا قاسمی از دانشگاه ملایر 3- سید داود نورالدینی از دانشگاه لرستان / مواد پرش ارتفاع: 1- عباس عمادی از دانشگاه شهید بهشتی 2- امیرمهدی رضوانی از دانشگاه فردوسی مشهد 3- میلاد میری از دانشگاه شید رجایی / مواد نیزه: 1- سنان محمدی خو از دانشگاه شهید رجایی تربیت 2- شهاب کیانی از دانشگاه قم 3- مهدی عنایتی از دانشگاه ایلام / مواد پرتاب: 1- علی حیدری گرجی از دانشگاه فنی و حرفه ای 2- برانوش افشاری از دانشگاه شیراز 3- سنان محمدی کو از دانشگاه آموزشی شهید رجایی.

دانشگاه تهران در توزیع مدال در پایان روز ششم پیشتاز بود

در پایان روز ششم این مسابقات، در جدول توزیع مدال ها و امتیازات، دانشگاه تهران با 7 طلا، 3 نقره و 6 برنز و 138 امتیاز بالاتر از سایر دانشگاه ها، دانشگاه فردوسی مشهد با 5 طلا قرار دارد. با 4 مدال نقره و 93 امتیاز و دانشگاه اصفهان با یک مدال طلا، 4 مدال نقره، یک مدال برنز و 52 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. همچنین دانشگاه های خوارزمی، شهرکرد و شیراز در رتبه های چهارم تا ششم قرار گرفتند. پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانش آموزان از 9 تیرماه آغاز شده و امروز 14 مردادماه به پایان می رسد.

  هیئت داوران تکلیف فغانی در دربی - اندیشه معاصر را روشن کردند.

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید