پاسخ ناتو و آمریکا در منطقه جنگ، اشغال و ویرانی بوده است

رئیس اجلاس دبیرکل سازمان ملل متحد:

31157 130 فقط خبر

رئیس جمهور با اشاره به بحران های کنونی در برخی از کشورهای منطقه، راه حل همه آن ها را شکل گیری گفت وگوهای ملی بدون دخالت خارجی دانست و گفت: لازم است سازمان ملل در برابر رفتارهای یکجانبه نقش جدی تری ایفا کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه ریزی ها در چهارمین روز از سفر خود به نیویورک عصر امروز پنجشنبه به وقت محلی با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفت و گو کرد. وی با تاکید بر اهمیت جایگاه این سازمان با نقش آفرینی ملت ها برای حل مشکلات و جلوگیری از دخالت بیگانگان در امور داخلی آنها، گفت: سازمان ملل باید معنای واقعی سازمان ملل باشد نه سازمان ملل. قدرت ها

رئیسی جمهوری اسلامی ایران را دوستی در روزهای سخت برای همسایگان خواند و با اشاره به اقدامات بشردوستانه ایران برای پناه دادن به مهاجران افغانستانی و همچنین مبارزه جدی با تروریسم به عنوان یک خطر بزرگ برای منطقه و جهان گفت: از سوی دیگر، رها شدن ناتو و آمریکا در منطقه ما جنگ، ویرانی، اشغال و کشتار بود.

رئیس جمهور با اشاره به بحران های کنونی در برخی کشورهای منطقه، راه حل همه آن ها را شکل گیری گفت وگوهای ملی بدون دخالت خارجی دانست و افزود: لازم است سازمان ملل در برابر رفتارهای یکجانبه نقش جدی تری ایفا کند.

رئیسی با تاکید بر حمایت ایران از گفت‌وگوهای منطقه‌ای برای حل و فصل مسائل بین کشورها، خطاب به دبیرکل سازمان ملل گفت: اگر عدالت و انصاف از این جایگاه اعمال شود، نام بزرگی در تاریخ این سازمان جهانی باقی خواهید ماند.

  جزئیات آتش سوزی در مرکز خرید تیراژه تهران - تفکر مدرن

دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار با قدردانی از اقدامات مستمر جمهوری اسلامی ایران برای تامین سرپناه برای پناهجویان افغان، نقش ایران در آتش بس یمن را ستود و خروج آمریکا از توافق هسته ای را غیرسازنده دانست. و اقدام بسیار نگران کننده .

آنتونیو گوترش ابتکار ایران برای ایجاد چارچوب گفت‌وگوی منطقه‌ای را سازنده و مورد حمایت سازمان ملل ارزیابی کرد و با تایید مواضع جمهوری اسلامی ایران در موضوع حقوق بشر، گفت: نباید از حقوق بشر به عنوان ابزار و ابزار استفاده شود. بهانه جنگ علیه کشورها

دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نارضایتی از عدم تعلیق تحریم‌ها علیه ایران با وجود ویروس کرونا گفت: ایران دارای تمدن قدیمی است و بخشی غیرقابل جایگزین و غیرقابل انکار از دنیای امروز و ملاحظات جمهوری اسلامی برای حل مشکلات یمن، عراق است. ، سوریه، لبنان و افغانستان مردم آنها آرام و منطقی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید