پاسخ قاطع ایران به ادعاهای امارات در مورد جزایر سه گانه

33837 811 فقط خبر

هیأت جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و هفتمین اجلاس عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در پایان این نشست و در حین حق پاسخگویی، به اظهارات ریم هاشمی، وزیر همکاری های بین المللی پاسخ قاطع دادند. امارات متحده عربی در مورد جزایر ایرانی.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، در سخنان نماینده کشورمان که توسط دبیر دوم دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک قرائت شد، آمده است: اظهارات این مقام مسئول. امارات و تکرار اظهارات بی اساس درباره جزایر ایرانی در خلیج فارس حمله کامل عریضی به ایران است.
ما چنین بیانیه غیرمسئولانه و ادعای بی اساس را مداخله در امور داخلی ایران و نقض اصول اساسی حقوق بین الملل از جمله اصول حسن همجواری و عدم مداخله در امور داخلی سایر دولت ها می دانیم.

جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس جزء لاینفک خاک ایران بوده و هستند و ایران بر این جزایر حاکمیت دارد. هر ادعایی بر خلاف آن قاطعانه رد می شود.

لازم به توضیح است کلیه تصمیمات و اقدامات مقامات ایرانی در خصوص جزایر مذکور همواره بر اساس اصل حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است.

دولت جمهوری اسلامی ایران همواره سیاست دوستی و حسن همجواری را با همه کشورهای همسایه خود دنبال کرده و بر عزم خود برای حفظ و تقویت روابط دوجانبه با امارات متحده عربی تاکید دارد. اما واضح است که تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران و حاکمیت آن بر جزایر فوق غیرقابل مذاکره است.

لازم به تاکید است که بر اساس حقایق تاریخی که سالها قبل از تأسیس امارات متحده عربی ثابت شده است، این جزایر ایرانی بوده، ایرانی بوده و ایرانی خواهند ماند.

  مرکز داوری مالکیت فکری در سازمان ثبت ایجاد می شود

همچنین لازم به یادآوری است که کلمه خلیج فارس تنها نامی است که از 500 سال قبل از میلاد برای منطقه آبی بین شبه جزیره عربستان و فلات ایران استفاده می شود و این منطقه آبی برای همیشه با این نام باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید