پاسخ امیر عبداللهیان به دیدار مستقیم ایران و آمریکا – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حسین امیرعبدالهیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که وقتی طرفین به مرحله تصمیم گیری سیاسی برسند، احتمال دیدار وزرای خارجه ایران و 1+5 در وین وجود دارد؟ وی گفت: در حال حاضر مذاکراتی را در سطح کارشناسان ارشد و مدیران کل وزرای امور خارجه در دستور کار داریم و امیدواریم در همین سطح وارد روند اجرایی شویم و نیازی به برگزاری اجلاس نیست، اما در مورد سایر اقدامات بسته به شرایط تصمیم گیری خواهد شد. روند مذاکرات

وی افزود: آنچه برای ما مهم است و اگر دقت کرده باشید سعی می کنیم موضوع مذاکرات وین را در رأس اخبار قرار ندهیم این است که وقتی مردم از مشکلات آگاه هستند، وقتی اتفاق خوبی در مذاکرات رخ می دهد. میز مذاکره امیدوارم به این نقطه نزدیکتر شوم.

وی درباره مذاکرات مستقیم با آمریکا در وین گفت: آمریکایی ها بارها خواستار مذاکره شده اند اما ما هنوز به این نتیجه نرسیده ایم.

وزیر امور خارجه در خصوص سفر خود به هند و سریلانکا گفت: همکارم در چهار ماه گذشته دو بار به ایران سفر کرده است و روابط سیاسی و اقتصادی خوبی با هند داریم و مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی و همکاری های فناورانه بین دو کشور است. ادامه دارد.» در سریلانکا علاوه بر مذاکرات دوجانبه در خصوص صادرات خدمات فنی مهندسی و اجرای پروژه هایی مانند سدها و نیروگاه ها، اقدامات مهمی برای نظارت بر مسائل این سفر انجام شده است.

وی درباره سفر اردوغان به ایران تصریح کرد: در آخرین دیدار رییسی و اردوغان در حاشیه اجلاس سران اتحادیه اروپا در عشق آباد، قرار شد کمیسیون عالی همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در تهران برگزار شود. و ما امیدواریم که در عین حال، بتوانیم یک اجلاس سه جانبه رهبران را در آستانه برگزار کنیم، اما همه چیز به وضعیت تاجگذاری بستگی دارد.

  آزاده صمدی می خواست از ترافیک دور بزند، آقای جلسه گذاشتند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254921

دیدگاهتان را بنویسید