پارک های علم و فناوری بهترین بستر اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند

1070745 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از وزارت علوم، محمدعلی ذوالفیگل در مراسم معارفه رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی و با تجلیل از خدمات رئیس سابق این پارک افزود: شما جهاد را بیرون می آورید که در شرایط فعلی کشور و نیاز به حل مشکل بیکاری مهم است.

وی گفت: بیکاری ریشه همه مشکلات است و شرکت های دانش بنیان از ایده های خود برای ایجاد مشاغلی که منجر به اشتغال می شود استفاده می کنند و هرکس امروز برای جوانان شغل ایجاد می کند کار جهادی انجام داده است. توجه به شرکت های دانش بنیان و فناور در شرایط کنونی کشور همراه با جهاد شما مشکل مهم بیکاری را حل کرده و با استفاده از دانش برای کشور ثروت آفرینی می کند و در نهایت کشور را به سمت پیشرفت سوق می دهد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایجاد شغل برای افراد تحصیل کرده بسیار پرهزینه است و از این رو شرکت های دانش بنیان بهترین راه برای ایجاد اشتغال برای افراد تحصیل کرده هستند و پارک علم و فناوری می تواند شرایط سخت افزاری بهتری را برای کار بهتر ایجاد کند. در این جلسات موضوع زمین برای شرکت های دانش بنیان مطرح شد تا شرایطی فراهم شود که شرکت های پارک محور بر ایجاد چندین پردیس تخصصی از جمله بهداشت و درمان و فناوری تاکید شود. توسعه روستایی و نوآوری کشاورزی

وی ادامه داد: در ماموریت جدید وزارت علوم توجه جدی به نظام ملی نوآوری مهم است تا با تهیه سند، بازیگران و نوع نقش آنها مشخص شود. تبدیل یک ایده به فناوری مهم است، اما باید محصولی بی نظیر و منحصر به فرد باشد.

  در چه شرایطی پدر می تواند از فرزند ارث ببرد؟! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید