پارلمان به سازمان های دولتی اختیار داده است تا مصرف انرژی را کاهش دهند

1068128 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه 13 اردیبهشت ماه) ماده 12 طرح توسعه و اخلال در صنعت برق کشور را تصویب کردند. .

بر این اساس، وزارت نیرو با همکاری وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه باید به تدریج قیمت‌گذاری انرژی را در سراسر زنجیره تولید، انتقال و توزیع حذف و یارانه‌ها را قبل از تحویل به مصرف‌کننده نهایی به انتهای زنجیره منتقل کند. هر سه ماه یکبار مهلت اجرای این قانون را تهیه و جهت تصویب به هیأت وزیران ارائه نماید. صد (100) درصد منابع تولید شده در قالب حساب های بودجه سالانه صرفاً صرف حمایت از طرح های بهره وری انرژی خواهد شد.

تبصره: میزان یارانه انتهای زنجیره مشمول مقررات مواد 6 و 7 این قانون خواهد بود.

بر اساس ماده 13 این طرح، کلیه دستگاه های مشمول ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه و همچنین استثنائات آن موظف است حداکثر ظرف مدت دو سال از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، شدت مصرف برق خود را به حداقل بیست و پنج (25) کاهش دهند. درصد. با توجه به قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی مصوب 1389/4/12 و ماده. صدور گواهینامه های صرفه جویی انرژی موجود در بورس انرژی ارائه به شرکت های انرژی واجد شرایط جهت صرف سرمایه در گردش در طرح های صرفه جویی انرژی این شرکت ها در دستگاه های اجرایی فوق الذکر. پس از گذشت دو سال از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، صرفه جویی انرژی محقق نشده این دستگاه ها با میانگین نرخ تضمینی خرید برق تجدیدپذیر محاسبه و درآمدها صرف حمایت از توسعه نیروگاه های آبی و برق آبی می شود.

  رئیسی: ایران به شدت با سیاست توسعه طلبانه ناتو مخالف است

براساس تبصره این ماده، شهرداری‌های کلانشهرها و شهرهای ساحلی حق دارند با خرید بیست و پنج (25) درصد برق مورد نیاز ساختمان‌های خود و سازمان‌ها، شرکت‌ها، مؤسسات و تأسیسات تابعه، نسبت به خرید این کالا اقدام کنند. ، با نرخ تضمینی خرید برق در نیروگاه های زباله سوز در کلان شهرها و شهرهای ساحلی اجرا می شود. وجوه حاصل از این موضوع پس از کسر و واریز بهای عادی برق به حساب شرکت مادر تخصصی توانیر در وزارت دارایی کل کشور، مابقی جهت ساخت و ساز در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار می گیرد. تکمیل کارخانه های زباله سوز.

پدهای پیام / 4013 /

دیدگاهتان را بنویسید