وینگو بگوویچ با 2000 دلار در ماه در ایران کار می کند! – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وینگو بگوویچ مربی سرشناس به فوتبال ایران بازگشته و این بار در مسابقات قهرمانی فوتبال دسته اول باشگاه های ایران تیم شاهین بوشهر را برعهده گرفت.

وینگو بگوویچ را می توان باتجربه ترین مربی کروات فوتبال ایران نامید. وینگو قبل از سال 2000 با حضور روی نیمکت پرسپولیس هدایت فولاد را برعهده گرفت و حدود یک سال است که در لیگ برتر و دسته اول فوتبال ایران فعالیت می کند. البته در این بین هدایت تیم فوتبال امید را نیز بر عهده داشت. شاید بتوان بزرگترین دستاورد بگوویچ در فوتبال ایران را لیگ برتری گل گهر سیرجان دانست!

آنچه این گزارش را طولانی می کند، دستمزد سرمربی کروات الاصل در فوتبال ایران است. رقمی که دستمزد واقعی مربیانی مانند بگوویچ در کرواسی است و البته شاید این مربی اکنون در کشور خودش نتواند چنین دستمزدی دریافت کند. نمی دانیم مدیران باشگاه شاهین بوشهر بر چه اساسی با وینگو بگوویچ قرارداد بسته اند اما آنچه می دانیم رقم مناسبی برای این قرارداد است. بالاخره تیمی در فوتبال ایران پیدا شد که رقم واقعی را به برخی خارجی ها پرداخت کند!

شاید دستان خالی شاهین و بی پولی بوشر دلیل اصلی قرارداد ماهیانه 2000 دلاری باشد، اما آنچه بارها از فوتبال کرواسی شنیده ایم، دستمزد پایین مربیان و اکثر بازیکنان لیگ این کشور است. قبل از آن یک مهاجم معمولی در لیگ کرواسی به نام ماریو بودیمیر به ایران آمد و تنها یک گل در قهرمانی و یک گل در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند، اما رفت و شکایت کرد و حدود 600 هزار یورو از پرسپولیس گرفت!

  نگرش صحیح نسبت به شوهر شکاک

جالب اینجاست که محمد حسن انصاری فرد بعدها در مصاحبه ای گفت: حقوق واقعی ماریو بودیمیر در کرواسی 1500 یورو در ماه است!

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263716

دیدگاهتان را بنویسید