وکیل املاک – آژانس آنا

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، در رشته حقوق شاخه های مختلفی وجود دارد که بسته به موضوع می توان از آنها استفاده کرد. اما عمده ترین تقسیم بندی که همه وکلا به آن اعتماد دارند، تقسیم دعاوی به حقوقی و کیفری است. پیدا کردن بهترین وکیل اصلی در دادگاه می تواند کمی دلهره آور باشد. اما در این مقاله به تفصیل به بررسی پرونده های حوزه دعاوی و وکلا در ملک می پردازیم.

دعاوی مربوط به حقوق افراد و جبران خسارت نقض این حقوق. این حقوق اغلب در قانون مدنی تعریف شده و به دو دسته اموال و اشخاص تقسیم می شود. مقوله اموال موضوعاتی مانند مالکیت و حقوق افراد بر اموال خود، قرارداد بیع، اجاره، رهن، مدعی یا مسائل مربوط به وصیت، ارث و غیره را مطرح می کند. این حوزه مشکلات حقوقی شما را حل می کند.

همچنین در دسته اشخاص مسائل مربوط به امور شخصی افراد از قبیل تابعیت، ازدواج، طلاق، ولایت و … وجود دارد. بنابراین، در صورتی که در یکی از این موارد به دلیل اعمال و رفتار شخص دیگری، حق فردی تضییع شده باشد و موجب خسارت مالی یا جانی شده باشد، می توان از وی در دادگاه صالح شکایت کرد.

بهترین وکیل ملکی در تهران

مصادیق کیفری مواردی هستند که قانونگذار فعل یا ترک فعل را مجازات می کند و عمل ارتکابی متهم جرم محسوب می شود. پرونده های جنایی معمولاً در دادگاه پیگیری می شوند، زیرا برخی از پرونده های جنایی ممکن است نیاز به بررسی دقیق و کامل داشته باشند. رسیدگی به پرونده های کیفری معمولا با سرعت بیشتری انجام می شود، اما با توجه به حجم زیاد پرونده های کیفری در قوه قضائیه، روند رسیدگی به این پرونده ها می تواند طولانی تر شود.

  داوری بازی پرسپولیس با مس رفسنجان / پنالتی اشتباه بود؟ - اندیشه معاصر

دلیل تعریف این گزاره ها این است که موارد ملکی این فقط قانونی نیست و اگرچه در اکثر موارد یک اقدام قانونی است، اما مواردی نیز وجود دارد که قانونگذار آنها را به عنوان تصرف عدوانی جرم انگاری کرده است.

یکی از مهمترین دعاوی حقوقی که حجم وسیعی از پرونده های دادگستری را در بر می گیرد و از اهمیت بالایی برخوردار است، دعاوی مدنی است. در یک تعریف کلی می توان گفت که هر دعوا و تحقق حقوقی که منشأ اصلی اموال خواهان باشد، دعوای مالکیتی است، اعم از حقوق اساسی مالکیت، مانند حقوق مالکیت یا حقوق فرعی. مانند تحویل کالا.

دعاوی ملکی یا دعاوی ملکی به موارد و مواردی گفته می شود که موضوع مال یا منشأ اختلاف طرفین ناشی از مال یا اموال غیرمنقول اعم از زمین، آپارتمان، مغازه، باغ و مانند آن باشد. دعاوی ملکی دارای ویژگی هایی از جمله صلاحیت رسیدگی به این دعاوی در دادگاه محل وقوع ملک است و از نظر هزینه دادرسی نیز دعاوی ملکی بر اساس قیمت منطقه ای محاسبه می شود نه قیمت مورد معامله یا واقعی و اینکه وکلای متخصص در آنها وارد می شوند.

نکات مهم برای وکیل ملکی

وکیل املاک

مواردی که شامل تعریف و عنوان دعاوی ملکی است عبارتند از: موارد خلع ید، تقسیم و تقسیم اموال مشاع، فسخ یا فسخ قرارداد ملک، وصول حکم فروش مال مشاع، موارد وقف، توقیف، فوت. زمین، تخلیه، رفع ممانعت از حقوق، رفع مزاحمت حق، محدودیت مدت انتقال منافع، دعاوی مربوط به منابع طبیعی، دعاوی مربوط به شهرداری و همچنین دعاوی مربوط به املاک اعم از آبرو و حقوق کسب، رهن التزام، فسخ کار، پرونده های قضایی نیز مربوط به اعانه، تعدیل اجاره بها، مطالبه حقوق ضرب المثل، تحمیل مبایعه نامه، دریافت صورت جلسه جداگانه است.

  روانپزشک: یک بار برای همیشه استفاده ابزاری از حقوق بشر - تفکر مدرن را کنار بگذارید

مثلاً اگر شرکاء در ملک مشاع بخواهند ملک را از حالت عمومی خارج کنند، ابتدا باید از اداره ثبت ملک تقاضای تفکیک کنند و در صورت احراز غیر قابل تقسیم بودن ملک به دادگاه مراجعه و دریافت سفارش فروش از طریق مزایده و بر اساس قیمت کارشناسی به فروش می رسد.

شایان ذکر است که تفاوت تفکیک و تفکیک در این است که تفکیک باید حالت انتشار داشته باشد در حالی که جداسازی نیاز به حالت انتشار ندارد.

تعداد مالکان در تقسیم مشترک باید دو یا بیشتر باشد، در حالی که برای یک نفر که دارای شش ملک است، در صورت مجاز بودن تقسیم ملک می تواند آن را به چند قسمت تقسیم کند.

قبل از انعقاد هر نوع قرارداد و تعریف هر گونه رابطه حقوقی حتما با یک وکیل ملکی با سابقه در زمینه املاک و قراردادها مشورت کنید یا وکیل ثابت و خانواده داشته باشید. در این راستا توصیه می کنیم با توجه به تخصصی بودن اینگونه پرونده ها با اخذ مشاوره و یا تفویض وکالت از وکلای متخصص موسسه حقوقی جهت پیشبرد و موفقیت در پرونده های خود استفاده نمایید.

مطالبات مهم ملکی

وکیل املاک

دعاوی مورد نیاز برای تنظیم سند رسمی

انتقال مالکیت ملک از طریق دو نوع سند عادی و سند رسمی مطابق ماده 1287 قانون مدنی انجام می شود: رسمی طبق مقررات قانونی مطابق ماده 1288 قانون مدنی اسناد غیررسمی عادی است. . در فقه ایران اسناد رسمی از اعتبار بالاتری نسبت به اسناد عادی برخوردار است و قابل انکار و تردید نیست و برای بطلان آنها باید جعلی بودن آنها ثابت شود یا سندی با مشخصات موضوع ماده 1287 ثابت شود. . نیست.

  افشای بارداری همسر مهدی قائدی! / ستاره مادر شد! - اندیشه معاصر

یکی دیگر از ویژگی هایی که سند رسمی را از سند عادی متمایز می کند، موضوع مالکیت ملک است; بر اساس ماده 22 قانون ثبت، زمانی که سند رسمی برای یک ملک به ثبت می رسد، دولت فقط شخصی را که نامش در سند رسمی به عنوان مالک درج شده یا توسط مالک رسمی سند رسمی منتقل شده است، می شناسد.

ادعای ترخیص

اگر شخصی ملک دیگری را غیرقانونی تصرف کند و صاحب آن ملک بخواهد ملک او را از دست مالک تصرف کند، باید دعوی تخلیه کند. دستور، دعوی حقوقی ملکی (خانه، زمین، باغ) بوده و امکان شکایت کیفری وجود ندارد. مطابق ماده 308 قانون مدنی: «تصرف در حق غیر، تصرف عدوانی است». کلمه خلع ید در قانون مدنی نیامده است ولی این ماده خلع ید را غصب معرفی می کند که در واقع همان خلع ید است.

موارد تصرف تهاجمی

دعوی تصرف عدوانی دعویی است که در آن هر بار که شخصی مال دیگری را عدوانی (قهری) و بدون رضایت مالک بدهد، از طرف مالک قابل طرح است.

سلب مالکیت تهاجمی به سلب مالکیتی گفته می شود که توسط شخصی بدون رضایت مالک انجام می شود. تصرف عدوانی در معنای عام عبارت است از تصرف مال از تصرف و تصرف صاحب این مال بدون رضایت او.

کانون وکلای دادگستری با بهره مندی از وکلای طراز اول و متخصص در امور مدنی و دارای تجربیات درخشان در این زمینه می تواند به موکلین خود کمک کرده و با ارائه بهترین خدمات، رضایت آنان را تضمین کند.

انتهای پیام/ص

دیدگاهتان را بنویسید