وعده وزیر علوم برای حل مشکلات خوابگاه های دانشجویی در سال تحصیلی جدید

وزیر علوم گفت: ما موظف هستیم به فکر خوابگاه دانشجویان باشیم و برنامه ریزی کرده ایم که بتوانیم خوابگاه مورد نیاز دانشجویان را تامین کنیم.

18543 894 فقط خبر

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه نشست روسای دانشگاه ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه روسای دانشگاه ها برای هماهنگی های لازم با روسای دانشگاه ها برگزار شد. دانشگاه ها سال تحصیلی جدید را به خوبی آغاز کنند.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه این اجلاس گفت: رئیس جمهور بر افزایش بهره وری در نظام آموزش عالی و اعتماد دانشگاه ها به ارتباط با صنعت تاکید کرد و هرگونه سرمایه گذاری در تولید فناورانه را از جمله موارد مهم دانست. بهترین نوع سرمایه گذاری

وزیر علوم درباره ارائه وزارت علوم در خصوص اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: ابتدا اولویت های وزارت علوم در این حوزه، اقتدار ایران در حوزه دیپلماسی علم و فناوری، آموزش، تحقیقات علمی و … را بیان کردیم. هدفمندی تولید، تولید خدمات، ثروت و سرمایه دانش این حوزه یکی از اولویت های ما است و برنامه های خود را در این زمینه اعلام کرده ایم، اما تحقق اهداف در حوزه نقشه علمی کشور نیازمند عزمی فرابخشی است. به عنوان مثال درصدی از تولید ناخالص داخلی که باید صرف تحقیقات شود، زیرساخت ها ساخته و ارائه نشده است.

زلفی گل گفت: با سفرهای رئیس جمهور به استان ها و دستورات صادره دغدغه های ما در این زمینه کاهش یافته است، امیدوارم در سال های آینده شاهد افزایش خدمات، رفاهی، آموزشی و پژوهشی دانش آموزان باشیم.

  حضور 5 وزیر کابینه سیزدهم در کمیسیون های مجلس

وزیر علوم تصریح کرد: رئیس جمهور در افتتاحیه این جلسه تاکید کرد که بر اساس جدول زمانی دانشگاه ها زمینی را برای پارک های علم و فناوری اختصاص می دهند، اگر امروز این زمین ها را برای کارهای دیگر اختصاص دهیم در آینده باید برنامه توسعه دانشگاه را در جای دیگری اجرا کنیم، با توجه به اینکه هزینه های بیشتری به ما تحمیل خواهد شد، رئیس جمهور تاکید کرد که وزارت مسکن و شهرسازی در زمینه خوابگاه متاهل و ساخت خانه برای اساتید جوان کمک کند. .

وی درباره چالش اصلی راه اندازی دانشگاه ها گفت: مشکل خوابگاه های خودگردان چالش ماست.

افزایش شهریه دانشجویان نوبتی فرمول خاصی دارد که هیئت مدیره هر دانشگاه با توجه به هزینه و تعرفه خدمات محلی تعیین می کند که زیاد نیست و هر دانشگاهی در تابلوی خود تصمیم می گیرد بین 20 تا 40 درصد افزایش می یابد.

وزیر علوم درباره افزایش حقوق معلمان نیز گفت: برای افزایش حقوق نیازمند قانون مجلس هستیم، این موضوع دست ما نیست، البته نظارت داریم و سعی می کنیم به وضعیت معیشتی اعضای شورا توجه کنیم. هیات علمی در وزارتخانه و سازمان های مسئول.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید