وعده داده شده؛ دل نامه شیعه و سنی / در انتظار; نیازهای معنوی جهان را شناسایی کنید

1072976 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از ایرانشهر، همایش رستگاری در ادیان و مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان در این همایش با بیان اینکه 123 مقاله دریافت و 20 مقاله در دو پنل ارائه شده است، گفت: همچنین پژوهشگران چهار مقاله در این همایش ارائه خواهند کرد.

اکبرزاده افزود: ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی معتقد به منجی و آخرالزمان هستند و در این زمینه ایمان مشترکی دارند و این موضوع می تواند نقطه عطفی برای وحدت و معرفت این جریان الهی باشد.

وی گفت: ادیان آسمانی همیشه پر از گفتگو بوده اند و این ادیان ابراهیمی به یک ایمان معتقدند و آن رستگاری است، یعنی انسان می آید و دنیا را پر از عدل و داد می کند.

منجی آخرالزمان در همه ادیان به قول معروف است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر این اساس در تمامی ادیان الهی، پیامبران و اولیای الهی وعده آخرالزمان را داده اند و یک فرد الهی را به عنوان آخرین فرد در مقام ولی و رسالت الهی معرفی کرده اند که این امر موجب شده است. ویژگی های خاص و جایگاه در دین آنها.

اکبرزاده یادآور شد: منجی آخرالزمان با عنوان موعود در همه ادیان شناخته می شود و در روزی که دنیا پر از ظلم و ستم است، ناگهان لطف خداوند شامل حال انسان می شود و ظهور مصلح می آید و بشریت را آزاد و رهایی می بخشد. تاریخ با بدبختی ها و فشارهای گوناگون مسیر و مسیر تاریخ را تغییر می دهد.

وی خاطرنشان کرد: منجی آخرالزمان پایه های حکومت را می گذارد و معتقد است با ظهور این تبعیض ها از بین می رود و تقوا جای خود را به تبعیض می دهد. اما قطعاً کسانی در قوانین امروزی هستند که این تبعیض را نمی پذیرند.

  وزیر ورزش: مسئولیت تامین زمین برای پرسپولیس بر عهده من نیست/ اصلا نمی دانستم پرسپولیسی ها با زمین مشکل دارند/ در زمان فتح الله زاده به سراغ اعلام استقلال رفتم - تفکر معاصر

امام جمعه ایرانشهر همچنین تصریح کرد: انسان از آغاز خلقت نیازمند راهنما بوده و بهترین راهنما و ناجی برای مردم پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است و کلام خداوند در قرآن کریم است. انسان.

حجت الاسلام عیسی بزمانی تصریح کرد: اهل بیت علیهم السلام همواره جایگاه پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را حفظ کرده و در زمان خود نقش منجی و منجی را داشته اند. منجی خواهد بود که قطعا از اهل بیت (ع) پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود همایش «رستگاری در ادیان و مذاهب» در سال های آینده به صورت بین المللی با حضور سخنرانان مطرح دنیا برگزار شود.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز گفت: یکی از بهترین همایش هایی که امروز می توان برای رفع ابهامات رستگاری برگزار کرد، همایش نجات در ادیان و مذاهب است.

مولوی کریم زی تاکید کرد: همه شیعیان و اهل سنت نسبت به بیانات احادیث و روایات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله عقیدتی دارند و سخنان بزرگان مورد قبول مسلمانان جهان است و ظهور حضرت مهدی (عج) در همه نقل شده است. اهل سنت.کتاب. و در دسترس است.

رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: ادیان به استقبال منجی بشریت افتخار می کنند. زیرا ادیان به منجی عالم بشریت اعتقاد دارند.

شیعه و سنی در ایرانهار نماد وحدت و قومیت هستند

نماینده مردم ایران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: شیعه و سنی در ایران نماد وحدت، ویژگی های مشترک و قومیت متحد و همگرا برای ایران و جهان هستند و این همزیستی مسالمت آمیز بدون توجه به اختلافات مذهبی جامعه است. .

  باخت های بی پایان پرسپولیس در دربی / استقلال، برنده پنهانی شهرآورد - اندیشه معاصر

عبدالناصر درخشان افزود: امروزه به دلیل جاهلیت مدرن، الحاد، بی تدبیری و بی اخلاقی رو به افزایش است و تنها دین ایمان به مهدویت و منجی است که می تواند این ویژگی های نامناسب را تغییر داده و ویژگی های ارزشمند و محترمی را در جامعه جایگزین کند.

حجت الاسلام محمدعلی قیصریان دبیر دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی مستقر در اصفهان نیز گفت: دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400 افتتاح شد و تلاش می کنیم این همایش را به صورت بین المللی برگزار کنیم. بلوچستان در سالهای آینده.

محمدعلی قیصریان گفت: هر چقدر در حوزه فلسفه منجی و مهدویت کار کنیم، باز هم نظرات و عقاید متفاوتی به دست می آید.

پس از ارائه سه مقاله از مولوی رسولی زاده، اله بخش گوری مدرس دانشگاه ولایت و هاشم گودرزی مدرس دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر، سرود «سلام فرمانده» را خواندند.

در پایان همایش رستگاری در ادیان بیانیه ای صادر شد.

در این بیانیه آمده است: ما در عصری زندگی می کنیم که مدرنیته همه ارکان دنیای کنونی را در بر گرفته است، انسان مدرن در سرگردانی کامل فجور و جهل است و عرفان، ایمان و آزادی امروز در نقاب قدرت و زر و ریا پنهان شده است. “

در این بیانیه آمده است: در این شرایط نیازمند ایمانی جدید هستیم، ایمانی نو که بشر امروزی را به عرفان و معنویت آزادی سوق دهد، عدالت را برای بشر امروز بازتعریف کند و قبله واقعی را متوجه این امر کند.

فرهنگ نجات و مهدویت فرهنگ ایمانی و عرفانی است

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی زاییده خون شهدا و زاییده تجرید، استخراج و ذریه عرفای بزرگانی چون امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در عصر حاضر است و صفای دل را در عصر حاضر دریافته است. گام نوین انقلاب اسلامی تکیه بر رستگاری و مهدویت نیاز اصلی قرن حاضر این است که در بستر عشق منتظر باورهای نو و رشد ذهن و استعدادهای جدید باشیم تا رویایی نو به مهدی صاحب الزمان بدهیم.

  امشب یارانه پرداخت می شود - اندیشه معاصر

این بیانیه می افزاید: رستگاری حقیقت جدیدی است که قرن ها و قرن ها بعد توانسته است به دل های آگاه و روح های روشن زندگی ببخشد. و اینها اولیاء و اولیاءند تا امروز دنیا گرفتار جهل و عذاب دور از معنویت نشود.

در این بیانیه تاکید شده است: فرهنگ نجات و مهدویت، فرهنگ ایمان و عرفان و فرهنگ نجات، مهدویت و فرهنگ ایمان، آزادی، عدالت و همه نیازهای امروز بشر است که در فرهنگ زیبای انتظار خلاصه شده است.

«انتظار حقیقت زیبایی است که همه نیازهای معنوی جهان را بر اساس امانت نجات و مهدویت شناسایی می کند، جایگاه ادیان، قلوب، جنگ ها و ایمان ها در کنار هم می تواند عصری جدید و زندگی جدیدی را رقم بزند.» سرانجام به وارثان واقعی خود می رسند که در روی زمین مظلوم هستند.

در این بیانیه آمده است: امروز نیاز واقعی همه جوامع، گسترش عدالت در کنار هستی است. این عدالت تنها با احیای حقیقت نجات احیا می شود و برگزاری چنین همایش هایی مبتنی بر اعتقاد به ایمانی است که به عدالت و حقانیت معتقد است.»

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید