وزیر کشور نسبت به وقوع سیل در کشور هشدار داد

1082662 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، احمد وحیدی وزیر کشور با بیان اینکه تلاش برای امدادرسانی به مناطق سیل زده در سطح وسیع در حال انجام است، گفت: اکنون کل کشور در آماده باش است و ظرفیت برای همه مناطق بسیج شده است. “

وحیدی درباره وضعیت سیل زدگان در کشور گفت: نزدیک به 18 استان درگیر سیل شدند که از جمله آنها می توان به مازندران، گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، یزد، تهران و … اشاره کرد. در بین استان های سیل زده به لطف خدا مدیریت خوبی صورت گرفت و با اینکه میزان بارندگی بسیار زیاد بود اما مدیریت شد. به عنوان مثال در استان یزد که به طور معمول 40 میلی متر در سال بارندگی دارد، در زمان سیل نزدیک به 75 میلی متر باران بارید که حجم بسیار زیادی است. در سایر استان ها هم همینطور است.

وی با بیان اینکه در برخی از مناطق مانند امامزاده داوود، فیروزکوه و یزد مشکلات بیشتری داشته ایم، گفت: البته در حال حاضر در یزد مشکل عمدتاً آبگرفتگی معابر است که در چند نقطه داریم که باید به سرعت آن را رفع کنیم. به ویژه در بافت تاریخی که این اقدامات از اهمیت خاصی برخوردار است.

واحدی با بیان اینکه تعداد جان باختگان ما در سیل گسترده نبوده است، ادامه داد: در برخی استان ها یک کشته داشتیم، در همه استان ها شاید سه تا چهار نفر بیشتر نباشد، اما در دو نقطه امامزاده داود و فیروزکو این تعداد کشته شد. تعداد جان باختگان ما اندکی بیشتر بود، پس از مشخص شدن هویت مفقودین در این دو نقطه باید آمار نهایی را اعلام کنیم. خوشبختانه مدیریت خوبی انجام شد و فوتی زیادی نداشتیم.

  واکنش سرمربی پرسپولیس به خرید ستاره استقلال - اندیشه معاصر

وی با اشاره به وضعیت امدادرسانی در استان های سیل زده بیان کرد: کمک ها گسترده است و فرمانداران در همه مناطق تلاش می کنند. فرمانداران، بخشداران و روستاییان، هلال احمر، نیروهای نظامی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس، گروه های مردمی و غیره. بسیار فعال هستند و تقریباً در همه مناطق بسیج گسترده داریم. علاوه بر این، افراد مورد علاقه مدیریت ترافیک در جاده ها فعال هستند. اکنون کل کشور در حالت آماده باش قرار دارد و نیروها برای تمام مناطق بسیج شده اند. با وجود مقدار زیادی باران که بیش از پیش بینی شده بودیم، هندلینگ خوب بود.

وزیر کشور گفت: امیدواریم مردم توجه داشته باشند و از رودخانه ها و مراکزی که احتمال وقوع سیل در آنها وجود دارد دوری کنند. در برخی مناطق رانش زمین داشتیم. مثلاً در فیروزکوه در مرزداران که روستایی است مشکل ما بیشتر رانش کوه بود که برای مردم مشکل ایجاد می کرد. مردم باید در روزهای حساس مراقب باشند و پیروی از قوانین کمک بزرگی به مردم برای بهتر شدن کار است.

واحدی بیان کرد: همه مناطق هشدار داده شده، امکانات تا حد زیادی جمع شده است، مدیران مستقر و آماده کار هستند و امیدواریم این بارندگی ها به خوبی مدیریت شود و کمترین خسارت را به مردم عزیز و اموالشان وارد کنیم. اگر مشکلی وجود داشته باشد مدیریت شده است

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید