وزیر کشور: برخی از مسئولان حرف هایی می زدند که با هیچ منطقی همخوانی نداشت

1089369 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، احمد وحیدی وزیر کشور در بیست و پنجمین جمعه اجتماع ائمه جماعات کشور، شرایط پیچیده جهانی و روند توسعه جهان را برجسته کرد و گفت: این تحولات تاثیرات خود را در عرصه فرهنگ و غیره نشان می دهد. امروزه دشمنان در تلاشند تا با سرمایه های جدید در این حوزه نفوذ خود را بر ما تحمیل کنند.

وی با بیان اینکه دشمن در عرصه های مختلف شکست خورده است، افزود: دشمن جنگ تمام عیار را علیه ما به راه انداخته و این جنگ ابعاد مختلفی دارد. جنبه امنیتی آن مبتنی بر وحشت، تخریب و سوار شدن بر موج نارضایتی است.

وزیر کشور ادامه داد: در این راه دشمن تلاش می کند تا در داخل کشور فعالیت هایی انجام دهد که خوشبختانه با تلاش نیروهای امنیتی بسیاری از این فعالیت ها خنثی شده است. اما با استفاده از ابزارهای رسانه ای، همچنان سعی می کنند در برخی موارد موفق باشند.

واحدی مشکلات به وجود آمده در حوزه نارضایتی های اجتماعی را ناشی از بسترها و بسترهای موجود در کشور دانست و ادامه داد: امروز دشمن علاوه بر جنگ امنیتی، جنگ فرهنگی بزرگی را آغاز کرده است که هم در مبانی فکری و هم در مبانی فکری است. در نگرش و همچنین در نوع بینش و همچنین در عمل; از این رو دشمن در عرصه فرهنگی با استفاده از روش های مختلف سعی در اقدام گسترده در هر سه بعد داشته است.

وی تغییر نگرش به مسائل فرهنگی را یکی از محورهای مهم جنگ فرهنگی می داند و تصریح می کند: به عنوان مثال در بحث عفاف و حجاب، نگاه انسان گرایانه را به نگاه جسمانی تغییر داده اند. این در حالی است که ما در جمهوری اسلامی منادی کمال انسانی هستیم و نباید جایگاه انسان را به جسمی صرف تقلیل دهیم.

  صدای جردیم قبل از بازی با پرسپولیس آمد

وزیر کشور جنگ دیگر دشمن با جمهوری اسلامی را در عرصه حقوقی خواند و افزود: دشمن با استفاده از ابعاد مختلف سعی در جنگ تمام عیار علیه ما دارد. به گونه ای که در حوزه حقوقی در پرونده اخیر حمید نوری بدون دلیل و مرجع قانونی و تنها به ادعای منافقین محاکمه شد.

وزیر کشور به جنگ رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ابزارهای نظامی دشمن اشاره کرد و گفت: فضای مجازی موثرترین ابزاری است که دشمن برای حمله به خانواده ها و افکار عمومی از آن استفاده کرده است و فضای مجازی بالاترین کارکرد تخریبی را دارد. و دشمن سعی دارد از این طریق همه مرزها را بشکند.

وحیدی جنگ اقتصادی را یکی از ابزارهای دشمن علیه جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز دشمن از جنگ اقتصادی در قالب تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده می کند. متأسفانه دولت قبل در این زمینه موضع خوبی در برابر دشمنان نداشت. اما اکنون به دستور رهبر معظم انقلاب، سخنگوی کاخ سفید پشت تریبون رسماً اعلام می کند که ما دچار شکستی مفتضح شده ایم. این در حالی است که اگر تحریم های ایران علیه هر کشوری اعمال می شد، آن کشور سقوط می کرد. اما امروز با مشکلاتی مواجه هستیم و به کشوری مانند روسیه آموزش می دهیم که با تحریم ها مقابله کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع نفوذ دشمن اشاره کرد و گفت: نفوذ دو قسمت دارد، یک قسمت برهم زدن تصمیمات کارکنان و مدیران است و قسمت دیگر در حوزه سیاسی است. گاهی برخی از مسئولان حرف هایی می زدند که با هیچ منطقی همخوانی نداشت. این سخنان زاییده آسیب هایی است که ما در جنگ اطلاعات متحمل شده ایم.

  خط سیاه زیر ناخن نشانه این بیماری خطرناک است. حتما به پزشک مراجعه کنید - اندیشه معاصر

وزیر کشور حضور باشکوه مردم در انتخابات را برجسته کرد و افزود: در فضای بسیار سخت و غبارآلود قبل از انتخابات، مردم ما چنان شجاعت نشان دادند و انتخاب کردند که این انتخاب بر اساس درک عمیق مردم ما بود. توانایی تشخیص خوب از بد انتخاب شکل خیلی چیزها را تغییر داد. در عرصه سیاسی و مذاکرات، دشمن کاملاً دست بالا را داشت و برخی می گفتند قبل از تسلیم دولت به هر قیمتی باید به توافق رسید. این فضا تغییر کرده و امروز جمهوری اسلامی در این مذاکرات حرف اول را می زند.

وحیدی به انتصابات صورت گرفته در استانداری ها اشاره و تصریح کرد: انقلابی بودن و توانمند بودن شرط اساسی ماست. آنها باید کاری را که به آنها محول شده است انجام دهند. اگر در این زمینه موفق نباشند قطعا به مردم خیانت کرده اند. این وظیفه شرعی ماست که مسئولی را انتخاب کنیم که بتواند مشکلات مردم را حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید