وزیر راه: برای تامین زمین مسکن در کردستان مشکل داریم/ پیشرفت 90 درصدی پروژه راه آهن در استان کردستان

1086295 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان کردستان از پیشرفت 90 درصدی پروژه راه آهن و مطالعه تامین زمین برای 20 هزار واحد مسکونی در استان کردستان خبر داد. استان .

قاسمی در سفر به استان کردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کردستان از نظر ژئوپلیتیکی در منطقه بسیار مهمی از کشور قرار دارد و در حوزه ترانزیتی عراق و سایر همسایگان بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پروژه های عظیمی در این استان آغاز شده است، گفت: طبق گزارش های ارائه شده اکثر پروژه های استان شروع شده و در بخش های مختلف پیشرفت قابل قبولی دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: حدود 300 کیلومتر از کریدور شمال به جنوب که از آذربایجان غربی شروع و به بندر امام خمینی (ره) ختم می شود در کردستان است و در حال حاضر این پروژه در اکثر نقاط فعال است.

قاسمی با اشاره به اینکه اکثر پروژه ها پیمانکار دارند یا در مرحله مذاکره با پیمانکار هستند، گفت: برای تکمیل کمربندی مریوان با سرمایه گذار توافق شده و عملیات اجرایی آن آغاز می شود. به همین دلیل است که تقریباً در تمام محورهای حوزه راه در استان فعال هستیم و استان به کارگاه راهسازی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه روستایی استان کردستان به طور جدی از شاخص های برنامه کشور عقب است، گفت: با اعتباری که در این سفر رئیس جمهور به ایشان داده شد قطعا به شاخص های اصلی کشور می رسد البته انتظار داریم کردستان از نظر شرایط اقلیمی بهبود یابد. باید اقدامات مربوط به عملیات اجرایی راه های روستایی را هر چه سریعتر به پایان برسانیم.

  انتقال بیش از یک میلیون پناهنده نظامی از اوکراین به روسیه

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: حدود 90 کیلومتر از اقداماتی که در سال گذشته توسط این دولت انجام شد و اجرای 370 کیلومتر راه روستایی از امروز آغاز می شود. روستاها را درست کنید

قاسمی با اشاره به موضوع راه آهن در این استان تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده و بازدیدی که از ایستگاه داشتیم زیرساخت های تکمیل شده در مرحله بیش از 90 درصد است، برخی از ایستگاه ها در مسیر هستند. که پیش بینی لازم انجام شده و برای تکمیل راه آهن 1200 میلیارد تومان در نظر گرفتیم.

وی گفت: بخشی از کارهای فرودگاه سقز به اتمام رسیده و 200 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که 100 میلیارد آن توسط شرکت فرودگاه های کشور و 100 میلیارد از محل اعتبارات استان تامین شده است و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بحث مسکن استان گفت: گزارش هایی ارائه شده و امروز 5400 واحد راه اندازی شده و 8000 واحد جدید در حال راه اندازی است.

قاسمی تامین زمین را یکی از مشکلات استان کردستان برشمرد و تصریح کرد: در سایر استان ها سهم آغاز شده بیشتر از کردستان است اما در این استان به دلیل کوهستانی بودن و برخورداری از زمین های کشاورزی این میزان است. امکان تغییر کاربری وجود ندارد و تامین زمین با مشکل مواجه است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده با ارتش و سازمان خیرین، تامین زمین در حال بررسی است و اینکه آیا این اقدامات که در کمیسیون ذیل ماده انجام می شود یا خیر. هیئت برنامه ریزی استان اجرا می شود، برای حدود 20000 واحد زمین تامین و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

  سرقت های زیر 20 میلیون تومان جز در شرایط خاص پیگرد قانونی دارد

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید