ورود هیچ ایرانی به کشور ممنوع نیست/حفظ حقوق مردم جزو ذات جمهوری اسلامی است

دیدار رئیسی با ایرانیان مقیم آمریکا:

31242 516 فقط خبر

رئیس جمهور حفظ حقوق مردم را جزء ذات نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: اعتراضات در همه جای دنیا وجود دارد اما هیچکس ناآرامی را نمی پذیرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه به وقت محلی در آخرین برنامه چهارمین روز از سفر خود به نیویورک در دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا شرکت کرد.

رئیس جمهور با قدردانی از زحمات آقای تخت روانچی به عنوان سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل و آرزوی موفقیت برای آقای ایرونی، با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی بانک جهانی از پیشرفت جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف، گفت: «حقیقت این است که ایران به برکت انقلاب اسلامی و نیروهای فرهیخته آن، جوانان، زنان و مردان پیشرفت زیادی کرده است، اما برخی نمی خواهند آن را بیان کنند.

رئیسی با یادآوری همه فشارها، تحریم ها و تهدیدها به جمهوری اسلامی و ملت ایران، گفت: علیرغم این فشارها، بسیاری از فرهیختگان از این تهدیدها فرصت ساختند و دست از تلاش برنداشتند.

رئیس جمهور با اشاره به تولید داخلی 96 درصد داروهای کشور و صادرات فرآورده های دارویی به کشورهای دیگر، گفت: دانشمندان و جوانان ما با پشتکار و انگیزه کارهای بزرگی انجام داده اند، بنابراین ایران در حال حاضر در عرصه های مختلف حرفی برای گفتن دارد. . .

وی صنعت هسته ای و نظامی را از آن دست پیشرفت هایی می داند که با تلاش دانشمندان و فرهیختگان ایرانی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور با وجود بیشترین تهدیدها و محدودیت ها محقق شده است.
آیت الله رئیسی با تشریح سیاست توسعه روابط با کشورهای همسایه از فراهم شدن زمینه برای افزایش صادرات به این کشورها خبر داد و گفت: سیاست ما توجه به تولید، اشتغال و زمینه سازی برای کارهای دانش بنیان است.

  صائینی: بیماری قلبی بزرگترین تهدید برای سلامت مردان ایرانی است

رئیس جمهور تاکید کرد: رفع تحریم ها قطعا می تواند رشد و پیشرفت فعلی را تسریع کند، اما اگر بنا به دلایلی این اتفاق نیفتد، نباید متوقف شویم و تاکنون نیز متوقف نشده ایم.

رئیسی یکی از انتظارات مردم از ایرانیان خارج از کشور را کمک به میهن دانست و از فراهم بودن کار اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران و تضمین اصل و سود سرمایه صحبت کرد.

رئیسی با رعایت حقوق ایرانیان خارج از کشور بر تسهیل امور کنسولی آنان تاکید کرد.
رئیس جمهور تسهیل در سفر ایرانیان به کشور و ایجاد جاذبه های کاری و آموزشی را ضروری دانست و تاکید کرد: ورود هیچ ایرانی به ایران ممنوع است.

او معتقد است که اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان خارج از کشور، افراد بافرهنگی هستند که یا کسب و کارهای بسیار محترمی در خارج از کشور دارند یا به دنبال تحقیق، آموزش و پژوهش هستند.

رئیس جمهور ارتباط فرهنگی و اقتصادی ایرانیان خارج از کشور با سرزمین نیاکان خود را مهم ارزیابی کرد و گفت: در دیدارهایی که در چند روز اخیر با سران برخی کشورها داشتم، همه به موضوع تمدن ایران اشاره کردند. این تمدن سرمایه ای است که همیشه باید از آن دفاع کرد.

رئیس جمهور بر لزوم ارتباط جمهوری اسلامی با همه کشورهای جهان تاکید کرد و افزود: اگر کشوری بخواهد با ما دشمنی کند، البته باید با آن مخالفت کنیم.

رئیسی به دیدار خود با مدیران ارشد رسانه های آمریکایی اشاره کرد و گفت: در این دیدار سندی را ارائه کردم که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا رسما اعلام کرد که متن سخنرانی جمهوری اسلامی در مجمع عمومی سازمان ملل است. منطقی و کاملاً مطابق با ترتیب هنجاری بود. اما امپراتوری رسانه ای استکبار تمام تلاش خود را به کار گرفت تا این گفتار و منطق را بد جلوه دهد.

  استعدادهای درخشان بازی در رویداد بوت کمپ شناسایی شدند/تلاش برای ترویج مسائل فرهنگی در بین گیمرها

رئیس جمهور با گلایه از استانداردهای دوگانه حقوق بشر در غرب گفت: در موردی که برای دختر عزیزی در ایران پیش آمد، با خانواده ایشان تماس گرفتم و گفتم پیگیری می شود و از اینجا پیگیری می کنم. اما در همین غرب و انگلیس در 28 هفته 81 زن مجروح شدند و تعدادی جان باختند، آیا در این مورد هم حساسیت وجود دارد؟ آیا اطلاعیه ای صادر شده است؟ سال گذشته 1100 نفر توسط پلیس در همان ایالات متحده کشته شدند، چرا کسی در این مورد اطلاعیه ای صادر نمی کند؟ چرا هیچ کس نمی پرسد که چگونه این 1100 نفر توسط پلیس کشته شدند؟

رئیس جمهور با یادآوری ترور خاشقجی روزنامه نگار سعودی در ترکیه، این سوال را تکرار کرد که چرا امروز کسی از این موضوع عصبانی نیست؟

آقای رئیسی با بیان اینکه حفظ حقوق مردم جزو ذات نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: همانطور که به پدر این دختر قول داده بودم درگذشت این دختر عزیز را جدی خواهیم گرفت.

رئیس جمهور با تشریح وظایف سازمان قضایی نیروهای مسلح برای برخورد با تخلفات نیروهای نظامی، تصریح کرد: اعتراض اشکالی ندارد، اما اغتشاش در هیچ جای دنیا قابل قبول نیست زیرا امنیت مردم و جامعه را تهدید می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید