ورود دانشگاه ها به آموزش پرسنل صنعت چاپ/ ارتباط متصدیان با صاحبان صنعت چاپ برقرار است.

حسینی در مراسم روز ملی صنعت چاپ تاکید کرد؛

18973 578 فقط خبر

معاون امور مجلس رئیس جمهور روحیه تحول آفرینی و پوپولیسم دولت را فرصتی مناسب برای حل مشکلات و رشد و توسعه واحدهای تولیدی و صنایع دانست و گفت: دولت مصمم است ظرفیت ها و توانمندی های بخش های مختلف را فعال کند تا بتواند مشکلات را حل کند. ضمن رفع نیازهای داخلی، صادرات نیز رونق بیشتری خواهد داشت.»

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا،

ضرورت ارتقای صنعت چاپ با تربیت نیروهای متخصص، استفاده از شرکت های دانش بنیان، فناوری های نوین، تجهیزات لازم و حمایت وزارت ایمنی و مدیریت.

معاون امور مجلس رئیس جمهور روحیه تحول آفرینی و پوپولیسم دولت را فرصتی مناسب برای حل مشکلات و رشد و توسعه واحدهای تولیدی و صنایع دانست و گفت: دولت مصمم است ظرفیت ها و توانمندی های بخش های مختلف را فعال کند تا بتواند مشکلات را حل کند. ضمن رفع نیازهای داخلی، صادرات نیز رونق بیشتری خواهد داشت.»

سید محمد حسینی در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ که به همت اتحادیه چاپخانه داران تهران در موسسه اطلاعات برگزار شد، از مدیران، پیشکسوتان، کارآفرینان، سرمایه گذاران، صادرکنندگان، طراحان، مهندسان و کارگران صنعت چاپ قدردانی کرد و گفت: امروز ما شاهد تقریب و همبستگی قوای سه گانه هستیم.» و ما نهادهای انقلابی هستیم که این شرایط در رفع موانع و پیشبرد امور تأثیر بسزایی دارد.

حسینی بر عزم جدی دولت و رئیس جمهور برای پیگیری و حل مشکلات کشور تاکید کرد و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال سال گذشته در همین زمان پس از رای اعتماد وزرا و اولین جلسه شورای دولت، رئیس جمهور بلافاصله برای رسیدگی به مشکلات خوزستان رفت. این استان تبدیل به استان شد و با یک سال کار جهادی طرح آبرسانی غدیر که بیش از یک دهه به تأخیر افتاده بود و به کندی پیش می رفت به پایان رسید و آب مورد نیاز بیش از 4 میلیون نفر از مردم خوزستان به پایان رسید. فراهم شد و امید و اعتماد مردم بازگردانده شد.

  او در دانشگاه ها تحصیل کرده است و چه بپوشید؟ این مدل هم زنانه و هم لذت بخش است - تفکر مدرن

معاون رئیس جمهور با اشاره به نقش و اهمیت صنعت چاپ در همه اقشار گفت: با توجه به فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات صنعت چاپ، لازم است بخش خصوصی با حمایت دولت، تلاش برای به روز رسانی و استفاده از فناوری های جدید برای داشتن دست بالا در صحنه رقابت منطقه ای.

حسینی گفت: دولت آیت الله رئیسی با روحیه مردمی و تحول آفرینی، توجه ویژه ای به استفاده از مشارکت مردم و بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی دارد و بر این اساس کارآفرینان و فعالان مطبوعاتی می توانند مشکلات و راهکارهای خود را با مسئولان در میان بگذارند. و قطعا دولت پذیرا است، حرفشان منطقی است و اراده جدی برای حل مشکلات دارند.

حسینی خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته صدها مرکز تولیدی و کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل بازگشایی و فعال شده و کارگروه ویژه ای در مجموعه ریاست جمهوری برای پیگیری این مهم تشکیل شده است. و مراکز با بررسی و رفع مشکلات مدیریتی، حقوقی و نقدینگی، تولید را فعال و فرصت های شغلی را افزایش می دهند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه صنعت چاپ، صنعت اصلی، فراگیر و رو به رشد است، تصریح کرد: امروزه برخلاف گذشته که عمدتاً در حوزه کتاب و مطبوعات از صنعت چاپ استفاده می شد، همه بخش های کشور را پوشش می دهد. زندگی ما باید مورد توجه قرار گیرد بخش خصوصی و دولت باید جدی باشند.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر لزوم توجه به رشد و توسعه صنعت چاپ در کشور گفت: خوشبختانه نیروهای متخصص، مجرب و فعال در این زمینه می توانند با کمک دانش زمینه رقابت را در منطقه فراهم کنند. شرکت‌های مبتنی بر آن مانند امروز در برخی از علوم و دانش‌های جدید در رتبه‌بندی برتر جهان از جمله فناوری نانو قرار گرفته‌ایم، پس از دو دهه مبارزه به رتبه چهارم جهانی رسیده‌ایم و این رشد و جهش نشان از استعداد دارد. هوش و توانایی فرزندان ملت ایران.

  ورزشکاران ایران در شبکه های اجتماعی / 16 آبان 1400 - اندیشه معاصر

دکتر حسینی گفت: ملت ایران تجربه و ظرفیت بالایی برای رهبری و پیشگامی در عرصه های مختلف دارد و با وجود همه موانع و تحریم ها تاکنون به دستاوردها و موفقیت های بزرگی دست یافته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در صنعت چاپ می توانیم نیازهای کشور و همچنین نیازهای منطقه و سایر کشورها را تامین کنیم و به مرکزی برای تولید محصولات چاپی و صنعت بسته بندی تبدیل شویم.

دکتر حسینی تاکید کرد: برای رفع مشکلات، پیشرفت و توسعه صنعت چاپ، نهادهای مختلف از جمله وزارت حریم خصوصی و فرهنگ و رهبری اسلامی آماده حمایت و همکاری لازم هستند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به تقاضای فعالان صنعت چاپ مبنی بر در نظر گرفتن این صنعت در برنامه هفتم توسعه، گفت: فعالان و دست اندرکاران صنعت چاپ کشور می توانند پیشنهادات و انتظارات خود را ارائه کنند تا در تدوین برنامه هفتم مورد توجه قرار گیرد. برنامه ریزی و نیز وضع قوانین و مقررات

حسینی توجه به آموزش و استفاده از روش های علمی و دانش بنیان در صنعت چاپ را مهم دانست و گفت: امروزه با توجه به سرعت پیشرفت، دیگر نمی توان به مهارت های صنعت چاپ مجهز شد. روز با روش سنتی صنعتگر و شاگرد، بنابراین تربیت مدیران، مهندسان، طراحان و کارگران صنعتی با تشکیل سمینارهای آموزشی و دوره‌های ویژه و فراهم کردن دانشگاه‌ها برای تربیت نیروی کار امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

حسینی روز ملی صنعت را فرصت مغتنمی برای ارزیابی نکات مثبت و منفی صنعت چاپ کشور و نگاه به آینده و اولویت ها از جمله توجه به تامین مواد اولیه، تامین ماشین آلات و تجهیزات مدرن و استفاده از آن می داند. فناوری های مدرن برای ایجاد مزیت های رقابتی

  کشف یک سیاره فراخورشیدی پوشیده از اقیانوس ها

در این مراسم که با شعار «آینده صنعت چاپ در سایه همدلی و همدلی» برگزار شد، آقای احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران، تنی چند از فعالان و کارآفرینان صنعت چاپ، مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون فرهنگی و ارتباطات سازمان به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای رشد و شکوفایی صنعت چاپ و بسته بندی پرداختند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید