ورود به عرصه کنشگری اجتماعی با اثربخشی فعالیت های قرآنی

1089295 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اولین جلسه کارگروه مشورتی فعالیت های قرآن و عترت وزارت علوم با حضور محمدعلی اسلامی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تعدادی از اعضای هیأت علمی و کارشناسان حوزه فعالیت قرآن و عترت در دانشگاه ها با بررسی و امکان سنجی تشکیل شبکه قرآن و عترت. فعالان انجام شد.

وی در ابتدای این نشست ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه آسیب شناسی و بازطراحی فعالیت های اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حوزه قرآن و عترت، ابراز امیدواری کرد: برآیند این نشست ها زمینه ساز تأثیرگذاری بیشتر فعالیت ها بر سبک زندگی قرآن آموزان و ورود فعالان به حوزه مسائل اجتماعی قرآن خواهد بود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن برشمردن مزایای کار در قالب شبکه نخبگان، هم افزایی ناشی از این ارتباط را یکی از مهم ترین نتایج شکل گیری شبکه می داند. با تقویت اثربخشی فعالیت های قرآنی می توان فعالان قرآنی را وارد عرصه کنشگری اجتماعی کرد.

وی با تاکید بر لزوم شبکه سازی و تکیه بر ظرفیت های موجود در دانشگاه ها، مراکز و دانشگاه های قرآنی، برگزیدگان جشنواره های قرآنی، اساتید متعهد و قرآنی و مسئولان علاقمند به حوزه های دینی را پیشران این حرکت برشمرد.

در ادامه این نشست حاضرین با بیان اینکه اساس این طرح، آسیب شناسی و امکان سنجی اجرای آن می باشد، اهمیت و ضرورت شبکه فعالان قرآنی و دانشگاهی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

لازم به ذکر است روح الله محمدعلی نژادماران عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، عباس اشرفی عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، حجت الاسلام حسین افتخاریان رئیس مرکز قرآن و عترت علم جامع و دانشگاه کاربردی و سید کامران میرمعینی مدیر فرهنگی دانشگاه فرهنگیان در این نشست حضور داشتند.

  "لیلا بلوکات" سیس لوکس با تیپ زمستانی; خانمی با یقه باز و بلوتوث بپوش! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید