ورود به عرصه اشتغال زایی و اقتصاد دانش بنیان با تشکیل 18 کارگروه تخصصی

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر بیان کرد؛

30428 206 فقط خبر

حیدری سنگستانی با بیان اینکه برای بهره برداری از اشتغال زایی و اقتصاد دانش بنیان برنامه های متنوع و موثری را تدوین کرده ایم، گفت: تاکنون 18 کارگروه تخصصی در این زمینه در دانشگاه آزاد بوشهر تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بوشهر، سروش حیدری سنگستانی دبیر هیئت رئیسه و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سی و سومین جلسه شورای این دانشگاه گزارشی کوتاه از سابقه این دانشگاه و اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان دارای سابقه 36 ساله است، ادامه داد: این دانشگاه اولین دانشگاه و مرکز آموزش عالی استان است که خدمات زیادی به مردم و استان ارائه کرده است. در این سالها

حیدری سنگستانی با اشاره به مدرک تحصیلی مناسب دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، تصریح کرد: 12 واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر وجود دارد که توانسته اند تمامی شهرستان های استان بوشهر را تحت پوشش خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: پس از 36 سال فعالیت دانشگاهی، اولین پردیس دانشگاهی استان در عسلویه قطب صنعتی استان و کشور با حمایت مسئولین شهرستان و با استقبال خوب پیشکسوتان علم دانشگاهی راه اندازی شد. تحصیل در دانشگاه باید فصل ورود به مباحث اقتصادی به ویژه اقتصاد دانش بنیان باشد.

تحصیل 15 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به تربیت 15 هزار دانشجو در این دانشگاه و فعالیت نزدیک به 600 کارمند و هیئت علمی در واحدها و مراکز استان بوشهر خاطرنشان کرد: این ظرفیت بزرگی است که تاکنون انجام شده است. به دانشگاه و دانشگاه که کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی سرچشمه همه تحولات است، این ظرفیت را به خوبی می شناسد و آن را در جهت تعالی کشور هدایت می کند.

  ابراز امیدواری مقام آمریکایی برای توافق با مقام ایرانی - اندیشه معاصر

حیدری سنگستانی با اشاره به اینکه تقریباً تمامی رشته های تحصیلی موجود در واحدها و مراکز استان پاسخگوی نیازهای علمی دانشجویان و صنایع است، خاطرنشان کرد: با وجود رشته های پرستاری و بهداشت، پیشرفت های فرخنده ای به سمت رشته های پزشکی آغاز شده است.

وی با تاکید بر لزوم به روز رسانی و تجهیز زیرساخت های واحدها و مراکز استان گفت: زیرساخت های خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر وجود دارد اما برخی از آنها فرسوده هستند و جوابگوی نیازهای توسعه دانشگاه نیست. و با اخذ مجوزهای لازم از سوی سازمان مرکزی می توان این کمبود را با سرعت و جدیت برطرف کرد.

ورود به عرصه اشتغال زایی و اقتصاد دانش بنیان با تشکیل 18 کارگروه تخصصی

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه با تلاش نماینده و فقیه در استان بوشهر شورای عالی انقلاب فرهنگی با ایجاد منطقه ویژه صرفاً علم و فناوری موافقت کرد. برای استان بوشهر افزود: با حمایت مسئولان ارشد استان، منطقه ویژه علم و فناوری در مجتمع بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ایجاد می شود که می تواند ظرفیتی برای توسعه سریعتر اهداف دانشگاه باشد. و برنامه ها

حیدری سنگستانی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی برای ورود جدی به موضوع اشتغال زایی و اقتصاد دانش بنیان برنامه های متنوع و موثری ایجاد کرده است، ادامه داد: تاکنون 18 کارگروه تخصصی متشکل از دانشجویان، اساتید، کارکنان به عنوان ارکان دانشگاه و صنعت تشکیل شده است. و فعالان جامعه یعنی. نخبگان اقتصادی، نمایندگان صنایع، بنگاه های کوچک، اصناف، ایده پردازان و افراد خلاق در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تشکیل می شوند و فعالیت ها، اهداف و فرآیندهای دانشگاه بر اساس نتایج این کارگروه ها شکل می گیرد. تا برنامه های دانشگاه بتواند سریعتر و هدفمندتر توسعه یابد.

  تصاویر/ برخورد دو قطار از کرج - مترو تهران - اندیشه معاصر

وی با اشاره به حضور چندین شرکت تولیدی علاوه بر ظرفیت دانشگاه، گفت: در دانشگاه آزاد بوشهر علاوه بر کشت جلبک، تولید خرما، صنایعی مانند ساخت تجهیزات الکترونیکی، بسته بندی خرما و فرآوری مواد غذایی در دانشگاه آزاد بوشهر فعال شده است. دنبال کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تاکید بر اینکه کرونا یک بحران جهانی است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه در ابتدای شیوع کرونا به دلیل وجود زیرساخت‌های مجازی فعال کمترین وقفه را داشته است، ضمن اینکه کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود. به صورت حضوری به عنوان پیشرو در برگزاری کلاس های حضوری در بین سایر دانشگاه های استان، سعی شد با کمترین فشار روحی و روانی از آموزش مجازی به کلاس های حضوری گذر کنیم.

حیدری سنگستانی یادآور شد: استان بوشهر به عنوان یک دستاورد در دوران کرونا جزو اولین واحدهای دانشگاه آزاد بود که توانست مواد ضدعفونی کننده و ماسک تولید کند.

این مسئول با اشاره به برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: در واقع اربعین حسینی تقابل تمدن ما با غرب است و تاریخ تمدن بشری را باید به قبل و بعد از واقعه عظیم عاشورا و اربعین تقسیم کرد.

وی با بیان اینکه به برکت وجود امام حسین (علیه السلام) و با وجود همه سختی ها میلیون ها زائر در کشور عراق تجمع می کنند، تصریح کرد: امروز شاهراه بزرگی ایجاد شده که تا انقلاب مهدی موعود ادامه خواهد داشت. و تمدن و عظمت اسلام و انقلاب شکوهمند ایران را نشان خواهد داد و شور حسینی را نشان خواهد داد.

سی و سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در استان بوشهر با حضور محسن محمودزاده مدیرکل دفتر تحلیل و نظارت بر آموزش، اشتغال و کارآفرینی دبیرخانه شورای موسس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. واحد بوشهر، محمدمهدی شریعت باقری، معاون مدیرکل دفتر تحلیل و نظارت بر آموزش، اشتغال و کارآفرینی دبیرخانه شورای مؤسس دانشگاه، محمدرضا حصارکی، مدیرکل دفتر نظارت و نظارت راهبردی از دبیرخانه شورای موسس، احمد صادقیان، کارشناس مسئول آینده پژوهی و تدوین سیاست راهبردی دبیرخانه شورای موسس دانشگاه به عنوان نماینده دبیرخانه شورای موسس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس جمهور دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مسئول نمایندگی رسمی مدیریت عالی دانشگاه آزاد اسلامی استان، روسای واحدها و مراکز استان، روسای گروه های تخصصی و مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

  هسته خطرناک این میوه مطمئناً شما را خواهد کشت! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید