ورزشکاران روسی و بلاروسی از تمام مسابقات ورزشی حذف شدند – اندیشه معاصر

کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام کرده است که ورزشکاران و مقامات روسی و بلاروسی باید از شرکت در تمامی رویدادهای ورزشی بین المللی منع شوند.

کمیته بین المللی المپیک (IOC) با صدور بیانیه ای دولت های روسیه و بلاروس را به “نقض آتش بس المپیک” در پی حمله به اوکراین متهم کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پنجشنبه گذشته دستور حمله به اوکراین را صادر کرد و بلاروس به طور موثر به عنوان پایگاه نظامی روسیه مورد استفاده قرار گرفت.

IOC اذعان کرده است که ورزشکاران هر دو طرف تنها به خاطر اقدامات دولتشان شایسته مجازات نیستند. با این حال، از آنجایی که جنگ در اوکراین بسیاری از اوکراینی‌ها را از شرکت در رویدادهای ورزشی منع کرد، کمیته بین‌المللی المپیک گفت که آنها با “معضلی که قابل حل نیست” روبرو هستند.

در این بیانیه آمده است: «هیئت مدیره کمیته بین‌المللی المپیک به‌دقت امروز وضعیت را بررسی کرده و قطعنامه زیر را صادر کرده است:

به منظور حفظ یکپارچگی رویدادهای ورزشی جهان و ایمنی همه شرکت‌کنندگان، IOC توصیه می‌کند که فدراسیون‌های ورزشی بین‌المللی و برگزارکنندگان رویدادهای ورزشی از ورزشکاران و مقامات روسی و بلاروسی دعوت یا اجازه شرکت در رویدادهای ورزشی بین‌المللی را ندهند.

در مواردی که این امر در کوتاه مدت به دلایل سازمانی یا قانونی امکان پذیر نیست، کمیته بین المللی المپیک از فدراسیون های ورزشی بین المللی و سازمان دهندگان رویدادهای ورزشی در سراسر جهان می خواهد تا حداکثر تلاش خود را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که هیچ ورزشکار یا ورزشکاری روسی یا بلاروسی مجاز به شرکت در رقابت های تحت پوشش نام روسیه یا بلاروس شهروندان روسیه یا بلاروس، چه به صورت انفرادی یا تیمی، فقط باید به عنوان ورزشکاران یا تیم های بی طرف در نظر گرفته شوند. هیچ نماد ملی، رنگ، پرچم یا سرود نباید نمایش داده شود.

  مبارزه مرگبار برای اینستاگرام کرای - تفکر مدرن

در زمینه فوتبال، لهستان، سوئد و جمهوری چک اعلام کردند که به دلیل درگیری اوکراین با روسیه بازی نخواهند کرد، اما سازمان جهانی فوتبال در ابتدا تصمیم گرفت فقط سرود و پرچم ملی را از مسابقات منع کند و به تیم الف دستور داد تا به عنوان روسی بازی کند. اتحادیه فوتبال اما بعدا فیفا تصمیم خود را لغو کرد و همه تیم ها از جمله تیم ملی روسیه را محروم کرد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278091

دیدگاهتان را بنویسید