وداع با دلار در روابط تجاری ایران و روسیه

998133 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه جهان خبرگزاری آنا، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز (دوشنبه) به مناسبت سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران گفت: دو کشور ظرفیت بالایی برای همکاری برای کاهش تاثیر تحریم های اعمال شده علیه خود دارند. .

به گزارش اسپوتنیک، پسکوف در گفت وگو با رادیو و تلویزیون ایران که بخش هایی از آن را شبکه تلویزیونی روسیه 24 پخش کرد، گفت: روند حل و فصل بحران سوریه محور اصلی سفر پوتین به تهران در چارچوب مذاکرات سه جانبه است. (ایران، ترکیه، روسیه). ) نشان می دهد

وی افزود: امیدواریم به زودی قراردادهای مهمی با ایران در زمینه همکاری های راهبردی همه جانبه امضا کنیم و در این زمینه طرحی را به تهران ارائه کرده ایم و ایران و روسیه به موقع معامله دلار را متوقف خواهند کرد.

سخنگوی کاخ کرملین تاکید کرد: روسیه و ایران در کاهش تبعات تحریم ها همکاری دارند. ایران بیش از یک دهه است که تحت تحریم بوده و با وجود محدودیت ها، خود را با تحریم ها وفق داده و شروع به توسعه و بهبود رفاه مردم خود کرده است. روسیه نیز به تحریم ها عادت کرده است. اکنون فکر می کنم ما فرصتی برای ایجاد همکاری های دوجانبه داریم که به ما امکان می دهد آسیب های ناشی از این تحریم ها را کاهش دهیم.

پسکوف گفت: از زمان اتحاد جماهیر شوروی، محدودیت های مختلفی بر کشور ما اعمال شده است که در مجموع شاید هزاران محدودیت در حوزه های مختلف وجود داشته باشد. اما شاید این بهایی باشد که هم کشور ما و هم ایران برای استقلال و حاکمیت خود می پردازند.»

  مراحل ثبت نام خانه در سامانه سامان - اندیشه معاصر را توضیح دهید

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید