واکنش وزیر رهبری به دیدار رئیس جمهور با شاعران + عکس

به گزارش خبرنگار گروه ادبیات و فرهنگ کتاب خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه شخصی خود نسبت به دیدار صمیمی اساتید شعر و ادب واکنش نشان داد.

اسماعیلی در فضای مجازی خود گفت:

«در شب عید غدیر خم، نشست دوستانه اساتید شعر و ادب که از شهرهای مختلف با آقای رئیس جمهور جمع شده بودند، برگزار شد. دولت مردمی از طریق تعامل و همدلی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برای بازسازی، تحول و عدالت فرهنگی تلاش می کند.

واکنش وزیر رهبری به دیدار رئیس جمهور با شاعران + عکس

لازم به ذکر است؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه پنجم تیرماه و در شب عید غدیر خم در دیدار جمعی از شاعران سراسر کشور، ضمن تبریک این عید گرانقدر، انتقال فرهنگ غدیر را بر شمرد. نسل به نسل و تبیین معارف علویان را یکی از رسالت های شاعران و ادیب ها دانست و فرمود: شما شاعرید. و دوستداران اهل بیت به دلیل تلاش خود در تبیین معارف اسلامی نقش بسزایی در انتقال فرهنگ غدیر به نسل های آینده ایفا می کنید.

رئیس جمهور واقعه غدیر را یکی از حقایق تاریخی اسلام برشمرد و ضمن تاکید بر اهمیت فراوان این واقعه در اعتقادات و فرهنگ شیعه، خاطرنشان کرد: غدیر به عنوان واقعه ای است که حضرت علی (ع) به عنوان ولی امر مسلمین امت اسلامی و جانشین پیامبر معرفی می شود، به معنای واقعی کلمه یکی از نعمت های بزرگ خداوند است.

آیت الله رئیسی توسعه معارف و ارزش های علوی را یکی از وظایف مهم اهالی شعر و ادب دانسته و می افزاید: ما به شدت معتقدیم که در پرتو فرهنگ علوی می توان بر همه مشکلات و معضلات کنونی فائق آمد. کشور و اولین قدم برای این کار تبیین دقیق ویژگی های فرهنگ علوی است، برای مردم و جامعه است و در این زمینه شما شاعران و بزرگان مسئولیت بسیار مهمی دارید.

  روند پیری را با این موارد تسریع کنید - یک فکر مدرن

وی در ادامه سخنان خود بر اهمیت ولایت در اعتقادات اسلامی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در اعتقادات ما ورود به دژ ولایت ضامن حفظ انسان در برابر گرفتاری های روزگار است. خدا را شاکریم که امروز ولایت فقیه در رأس نظام ما حاکم است. ولایت فقیه بزرگترین نعمت خداوند به ماست که با آموزه های دینی و نگاه عادلانه جامعه را هدایت می کند.

رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی را حاصل خون هزاران شهید می داند و تاکید می کند: این قربانیان و جانفشانی ها مسئولیت بزرگی را بر دوش ما خدمتگزاران نظام و مردم و همچنین شما متدینین گذاشته است. سازندگان کشور برای حفظ و تداوم این نظام .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مطالبات شاعران مبنی بر ایجاد جایگاه قانونی برای حمایت از شعر و شاعران پاسخ داد و گفت: هیچ هنری مانند شعر توانایی اعتلای و انتقال مفاهیم و ارزش های اصیل اسلامی را ندارد. از این رو با سهمی که در آفرینش دارم، از مکانی برای حمایت از شعر و شاعر استقبال و حمایت می کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه باید با همکاری فرهنگیان فضای فرهنگی کشور را به صورت تعاملی مدیریت کنیم، اظهار داشت: باید فضای فرهنگی کشور را به صورت تعاملی مدیریت کنیم.

همچنین 12 شاعر عصر امروز اشعار خود را در وصف امیرالمومنین(ع)، واقعه غدیر، مسائل اجتماعی و … قرائت کردند.

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید