واکنش وزیر بهداشت به اخبار واکسیناسیون های گذشته

واکنش وزیر بهداشت به اخبار واکسیناسیون های گذشته

وزیر بهداشت با بیان اینکه هیچ کجا حق تزریق واکسن تاریخ مصرف گذشته به مردم وجود ندارد، گفت: سازمان غذا و دارو نه تنها مواردی مانند تاریخ واکسن را رصد می کند، بلکه همه داروها و این موارد به صورت الکترونیکی بررسی می شود.

من گزارش میدم اعتدالدکتر بهرام عین اللهی در حاشیه همایش لاله های سفید با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت کرونا در کشور گفت: همانطور که قبلا اعلام کردم وارد موج هفتم کرونا شده ایم اما خوشبختانه مردم کمک کرده اند. ما در چند روز گذشته بسیار خوب بود برای مراکز واکسیناسیون. بنابراین آمار واکسیناسیون نشان می دهد که تعداد واکسن های تزریق شده در چند روز اخیر زیاد بوده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد که در این صورت نگرانی چندانی نداریم و بیماری قابل کنترل است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی، افزود: مردم به ویژه در محیط های بسته مانند هواپیما، اتوبوس، قطار و غیره باید فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کنند. امیدوارم این موج را با موفقیت پشت سر بگذاریم. مراکز درمانی ما نیز در آماده باش کامل هستند. البته امیدواریم کار مردم زیاد روی مراکز درمانی تاثیر نگذارد اما به هر حال آمادگی لازم وجود دارد.

وزیر بهداشت درباره برخی ادعاها درباره واکسن های تاریخ مصرف گذشته گفت: هیچ جا حق تزریق واکسن تاریخ مصرف گذشته وجود ندارد. این یک سیستم کاملا الکترونیکی است و واکسن دارای یک UID است که با تاریخ مشخص است و قابل تغییر نیست. اگر کارشناس نامه ای به شخص دیگری بدهد، ثابت نمی کند که واکسن منقضی شده است.

  قلعه نویی در هیاهوی دربی بالای جدول را لمس کرد/ واکنش سرمربی گهر پس از پرگل

عین اللهی گفت: سازمان غذا و دارو سازمانی مشابه سازمان غذا و داروی آمریکا است. تمام تاریخ ها نه تنها در واکسن بلکه در تمام داروها ردیابی می شود و این موارد در سامانه تی تک و سایر سامانه ها به صورت الکترونیکی بررسی می شود و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی درباره اجرای طرح دارو نیز گفت: کمبود دارو با این طرح برطرف می شود و انشاالله تولید داروی ما بهتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید