واکنش نادال به تصمیم غم انگیز برای ترک ویمبلدون: نمی توانستم ریسک کنم

1086277 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، رافائل نادال در دیدار یک چهارم نهایی گرند اسلم ویمبلدون مقابل تیلور فریتز آمریکایی مصدوم شد. نادال که در آن مسابقه پیروز شد، دچار پارگی 7 میلی متری در عضلات شکم شد. تیم پزشکی تلاش زیادی کرد تا نادال را متقاعد کند که از مسابقه کنار بکشد.

این تنیسور 36 ساله اسپانیایی قرار بود امروز در مرحله نیمه نهایی گرند اسلم ویمبلدون به مصاف نیکی سایرس استرالیایی برود. در نتیجه، کوروش به طور خودکار با حذف نادال فینالیست شد. کایروس از مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات عبور نکرده بود.

نادال که رکورد 22 گرند اسلم جهان را در اختیار دارد، دو بار در سال های 2008 و 2010 قهرمان ویمبلدون شد. آخرین حضور او در این تورنمنت گرند اسلم در سال 2019 بود که در نیمه نهایی شکست خورد. نادال برای سی و هشتمین بار در دوران حرفه ای خود در ویمبلدون به نیمه نهایی رسید. نادال در این فصل در 19 بازی پیروز شده است. او در مسابقات آزاد استرالیا قهرمان شد و قهرمان رولند گاروس شد. او می تواند اولین تنیسوری باشد که از سال 1969 برنده یک فصل گرند اسلم شده است.

تنیسور باتجربه اسپانیایی درباره دلیل کناره گیری اجباری اش از گرند اسلم ویمبلدون به خبرنگاران گفت: مجبور شدم از این مسابقات کنار بکشم. من مصدوم بودم و نمی توانستم ریسک کنم. همانطور که دیروز همه دیدند، در طول مسابقه معده درد داشتم. من دچار پارگی عضله شکم هستم و نمی توانم ریسک بازی و راه رفتن در زمین را داشته باشم. این ریسک می تواند به معنای غیبت چند ماهه من از میادین باشد. خیلی ناراحتم که از ویمبلدون کنار رفتم، اما باید این تصمیم را می گرفتم. در روز گذشته، در مورد اینکه چه تصمیمی بگیریم با تیم پزشکی صحبت کردیم. قبلا در شرایط بسیار سختی بازی کرده ام اما این بار اگر بازی کنم شرایط بدنی ام بدتر می شود. بنابراین بازی من در نیمه نهایی ویمبلدون ممکن است بیهوده باشد.

  پرسپولیس از دربی نمی ترسد - تفکر مدرن

پس از اینکه رافائل نادال توسط گرند اسلم مجبور به ترک ویمبلدون شد، تنها سه مدعی برای کسب جام قهرمانی باقی ماندند. نیکی سایرس استرالیایی قطعا در فینال بازی خواهد کرد. حریف او در فینال با بازی دیگر نیمه نهایی بین نواک جوکوویچ از صربستان و کامرون نوری از انگلیس مشخص می شود. این نشست فردا برگزار می شود.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید