واکنش فدراسیون بوکس به تقلب در مدال های جهانی – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پس از اظهارنظرهای فراوان درباره عملکرد تیم ملی بوکس ایران در مسابقات جهانی صربستان و مدال برنز دانیال شهباش که اولین مدال بوکس ایران در تاریخ مسابقات قهرمانی جهان بود، حسین توری، رئیس فدراسیون بوکس گو به این صحبت ها با ایسنا واکنش نشان داد.

حسین توری در این خصوص به ایسنا گفت: همانطور که در بیانیه فدراسیون اعلام کردیم بر اساس مستندات قانونی پیگیری خواهیم کرد. متأسفانه شایعاتی وجود دارد که همه آنها نشانه ضعف هستند. آنها نمی توانند موفقیت بوکس را ببینند و کارهای اشتباه انجام دهند، اما ما روی هدف خود متمرکز شده ایم.

وی تاکید کرد: خداوند شاهد است که تمام سخنانی که گفته می شود کذب محض است و صحت ندارد. اینها اصلاً در هیچ جای ایران بوکس نمی زنند و دلشان برای آن کشور نمی سوزد که چنین رفتارهای فجیعی انجام می دهد.

توری در خصوص ادعای خرید مدال از سوی فدراسیون بوکس ایران گفت: ما برای اعتراض قانونی به داوری میثم قشلاگی، مبلغ مورد ادعا را طبق قوانین فدراسیون جهانی (IBA) به برگزارکنندگان مسابقات پرداخت کردیم. بلاروس اصلا غیرقانونی نبود.

رئیس فدراسیون بوکس تاکید کرد: طبق قوانین جدید اگر قرار است اعتراض کنید باید مبلغی را پرداخت کنید که در صورت تایید نشدن این اعتراض مبلغی دریافت نمی کنند. اعتراض من به داوری بازی زمستانی تایید نشد و مبلغ برگشت داده شد. متاسفم که این افراد چنین حکایات و حواشی درست می کنند.

او خود را به عنوان یکی از اعضای کمیته بین المللی IBA معرفی کرد. توری گفت: ما به IBA نامه نوشتیم و از طریق فدراسیون جهانی، آسیا و قوه قضاییه ملی به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد. این مرد ایرانی تبار است اما برای آذربایجان کار می کند.

  تجارت این کشور در زمستان سال گذشته 37 درصد رشد داشته است

رئیس فدراسیون بوکس گفت: این افراد به دنبال سنگ در جلوی پای بوکس کشور هستند اما ما با تمام توان پیش می رویم و امروز نامه شروع اردوهای تیم جوانان در هتل پنج ستاره را امضا کردیم. بزرگسالان میزبان تهران خواهد بود زیرا تاج در زاهدان شرایط قرمز ایجاد کرد و نتوانستیم مسابقات قهرمانی کشور را در زمان توافق شده برگزار کنیم.

به گزارش ایسنا، فدراسیون بوکس ایران در خصوص ادعای برخی منتقدان بیانیه ای صادر کرده است که به شرح زیر است:

در ادامه تاریخچه بوکس ایران در مسابقات جهانی و کسب اولین مدال طلای تاریخ این مسابقات در 86 سال گذشته، پس از گذشت حدود 5 ماه، جریانات داخل و خارج از کشور با اتخاذ روش های غیراخلاقی و دروغین سعی در زیر سوال بردن شایستگی ورزشکاران دارند. آنها ایران را دارند.

به گفته کارشناسان بوکس ایران و جهان، این مدال به شایستگی توسط دانیال شهبخش فرزند شایسته ایران اسلامی و با تلاش ملی پوشان کشورمان به دست آمد و راهگشای برگ جدیدی در تاریخ ورزش کشورمان شد.

اکنون به نظر می رسد که این واقعه تاریخی مانند همیشه استکبار ستیزی دشمنان این آب و خاک را برانگیخته و عده ای را در درون و بیرون به درگیری واداشته است که به هر نحوی این تاریخ نگاری را زیر سوال می برند و در این مورد توسط برخی رسانه ها آن را به آسیاب دشمنان نظام می ریزند و با بازی با آبروی ورزش کشورمان، زمینه خودنمایی و قیام این افراد را فراهم می کنند.

فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران این حق را برای خود محفوظ می دارد که اتهامات واهی را از طریق اتحادیه بین المللی بوکس (IBA) و مجاری قانونی کشور پیگیری کند.

  مراسم یادبود شهید صیاد شیرازی برگزار شد

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1264039

دیدگاهتان را بنویسید