واکنش طالبان به کشته شدن رهبر القاعده در حمله آمریکا

واکنش طالبان به کشته شدن رهبر القاعده در حمله آمریکا

طالبان افغانستان بدون تایید کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر القاعده، حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به منطقه شیرپور کابل را به شدت محکوم کرد.

من گزارش میدم اعتدالبه گزارش الاحد، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان بدون اعلام هویت، حمله آمریکا به منطقه شیرپور کابل پایتخت افغانستان که منجر به کشته شدن 10 نفر در منطقه مورد نظر شد، تایید و به شدت محکوم کرد.

وی این عملیات آمریکا را نقض “اصول بین المللی” و توافق 2020 برای خروج نیروهای آمریکایی می داند.

سخنگوی طالبان در اعلامیه ای گفته است: در روز دوم ماه اول سال ۱۴۴۴ هجری قمری بر یک منزل مسکونی در شیرپور شهر کابل حمله هوایی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد که “ماهیت این رویداد ابتدا مشخص نشد. سرویس های امنیتی و اطلاعاتی حکومت طالبان با بررسی این رویداد، در بررسی های اولیه خود دریافتند که این حمله توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی انجام شده است.”

مجاهد با بیان اینکه طالبان این حمله را به هر بهانه ای «به شدت محکوم می کند»، افزود: این گونه اقدامات تکرار تجربه شکست خورده 20 سال گذشته و خلاف منافع ایالات متحده آمریکا، افغانستان و منطقه است و به فرصت های موجود آسیب می زند. بازدید.”

رسانه های آمریکایی از کشته شدن ایمن الظواهری رهبر القاعده در این حمله خبر دادند و این خبر توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا رسما تایید شد.

  چگونه با فرزندان خود قهر کنیم؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید