واکنش ریاض به اظهارات آمریکایی ها؛ ما دیکته را قبول نداریم

در یک بیانیه؛

42277 553 فقط خبر

وزارت خارجه عربستان در بیانیه ای به اظهارات آمریکایی ها از جمله رئیس جمهور این کشور پاسخ داد.

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، پس از آنکه اوپک پلاس هفته گذشته اعلام کرد تولید نفت خود را کاهش می دهد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با سی ان ان گفت که این اقدام پیامدهایی برای روابط واشنگتن و ریاض خواهد داشت.

بایدن در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال مذاکره مجدد در رابطه با عربستان است، بایدن این سوال را تایید کرد و در توجیه سفر خود به عربستان گفت که این سفر برای نفت انجام نشده است. بایدن گفت: اجازه دهید توضیح دهم که چرا ترک کردم. من در مورد نفت صحبت نکردم. رفتم تا مطمئن شوم که قصد دور شدن از خاورمیانه را نداریم. (اطلاعات بیشتر)

در واکنش به این اظهارات، وزارت امور خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگونه اظهارنظری در خصوص طرف ریاض در مناقشات بین‌المللی پس از تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت را رد می‌کند.

وزارت خارجه عربستان افزود: این ادعاها بر اساس واقعیت نیست. تصمیم اوپک پلاس با اجماع همه کشورهای عضو این گروه گرفته شد نه یک کشور.

در ادامه این بیانیه، وزارت خارجه عربستان تاکید می کند که اوپک پلاس تصمیمات خود را مستقل و بر اساس رویه مستقل سازمان های بین المللی اتخاذ می کند. تحلیل ها نشان می دهد که تاخیر یک ماهه این تصمیم پیامدهای اقتصادی منفی خواهد داشت.

وزارت خارجه عربستان ادامه داد: ریاض روابط خود با ایالات متحده آمریکا را از منظر راهبردی و در راستای منافع مشترک دو کشور می بیند.

  اعزام 6 ورزشکار جام کازانووا به قزاقستان

عربستان در پایان تاکید کرد که دیکته ها را نمی پذیرد و هر اقدامی را برای تغییر اهداف عالی که هدف آن حفاظت از اقتصاد جهانی است را رد می کند. حل چالش های اقتصادی نیازمند گفت وگوی سازنده و غیرسیاسی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید