واکنش ایران به مواضع مداخله جویانه اخیر آمریکا و اتحادیه اروپا در قبال مرگ «مهسا امینی»

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به مواضع مداخله جویانه برخی از مقامات آمریکا، اتحادیه اروپا و تعدادی از کشورها در خصوص درگذشت خانم مهسا امینی، به این کشورها توصیه کرد که از فرصت طلبی و استفاده ابزاری خودداری کنند. مقوله حقوق بشر

به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی با تسلیت به والدین و خانواده داغدار امینی، مواضع مداخله جویان خارجی در قبال این حادثه ناگوار را محکوم کرد و اظهار داشت: کشورهایی که به سابقه طولانی در جنگ افروزی و خشونت در سراسر جهان شناخته شده اند، دارای اعتبار و حقانیت هستند. آنها نمی خواهند حقوق بشر را به دیگران موعظه کنند، افزود: دولت آمریکا با ادامه سیاست شکست خورده فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی، بزرگترین ناقض حقوق ملت ایران است و نمی تواند خود را حامی و حامی نشان دهد. مردم ایران، ادعاهای اثبات نشده و اتخاذ مواضع متقلبانه

کنعانی با تاکید بر اینکه حقوق بشر بر اساس باورها و ارزش های دینی و تاریخی برای جمهوری اسلامی ایران ارزش و جایگاه ذاتی دارد، افزود: جای تاسف است که برخی کشورها در تلاش برای جلوگیری از وقوع حادثه در این کشور هستند باید از تحقیقات به عنوان فرصتی استفاده کنند. اهداف و خواسته های سیاسی خود را علیه دولت و ملت ایران دنبال کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه دستورات لازم برای بررسی دقیق و شفاف این حادثه تلخ از سوی مقامات ارشد قوه مجریه، قضاییه و مقننه کشور صادر شده است، گفت: رویکرد دوگانه کشورهای غربی و چشم بستن آنها بر جنایات مستمر متحدان خود در اقصی نقاط جهان از جمله علیه ملت مظلوم فلسطین تنها نفاق غرب را در موضوع حقوق بشر آشکار خواهد کرد.

  طومار مادر قربانی خانه وحشت - یک تفکر مدرن

در نهایت کنعانی به این دولت ها توصیه کرد که وضعیت حقوق بشر در کشورهای خود را بهبود بخشند و از تلاش های بی نتیجه برای ایجاد شورش در سایر کشورها دست بردارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید