واکنش امیر عبداللهیان به حاشیه سفر رئیسی به مسکو – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه با اشاره به حاشیه سازی سفر رئیس جمهور به روسیه گفت: دلیل آن این است که گاهی زمینه ها بر متن حاکم است.

وی افزود: اجازه دهید برای شما دیپلمات ها، اندیشمندان و فرهیختگان عزیز توضیح دهم که دستاوردهای این سفر کاملاً در راستای منافع ملی کشور است. بارها سعی کرده ایم توضیح دهیم که نه در شرق و نه در غرب و نه در رویکرد ما به چین و نه اقدامی برای لطمه زدن به تصمیم سیاسی و شعار ماندگار جمهوری اسلامی ایران در خصوص استقلال سیاسی کشور انجام نشده است. در رویکرد ما به روسیه

امیر عبداللهیان تصریح کرد: ما به صراحت اعلام می کنیم که در روابط خارجی هم با شرق و هم با غرب کار می کنیم، اما در حوزه استقلال نه سیاست شرقی و نه غربی در جایگاه مناسبی با دولت قرار ندارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: در حاشیه سفر دکتر رئیسی، نحوه سفر به میز و پذیرایی از رئیس جمهور با سایر روسای جمهور متفاوت است. چند روز قبل از سفرمان به روسیه، به ما گفتند که وضعیت کرون در روسیه به شدت بد است. روزی که ما آنجا بودیم، 700 مرگ رسمی در روسیه و 34000 مورد در آزمایش PCR وجود داشت.

وی افزود: قرار شد با توجه به این محدودیت ها و شرایط کرونری در نشستن و نظم بخشی، پروتکل ها به طور کامل رعایت شود و فاصله لازم رعایت شود. برای ما بسیار مهم است که رئیس جمهور کشورمان در سفر خارج از کشور به کشوری که اینقدر درگیر تاج و تخت است، همه پروتکل ها را به دقت رعایت کند.

  از فردا سامانه انتقال دانش آموزان شاهد و ایثارگر فعال می شود

امیر عبداللهیان یادآور شد: آقای پوتین برای دیدار با آقای رئیسی دقایقی پیش در اتاق پذیرایی کرملین قدم می زد و منتظر بود و با ورود آقای رئیسی به سرعت به سمت رئیس جمهور رفتند.

وی ادامه داد: به ما گفته شده که از ساعت دو تا پنج آقای پوتین گفته است که تا جایی که فضای گفتگو اجازه می دهد، آماده گفت وگو هستند. قبلاً گفته بودیم که به دلیل طولانی شدن مذاکرات، هیئت ایرانی و رئیس جمهور باید نماز خود را به اذان مغرب بخوانند. ساعت 5:12 صبح که وقت اذان مغرب رسید، آقای پوتین به آقای رئیسی اشاره کرد که می دانستم وقت نماز شماست و منتظر شما هستم. بخون و برگرد

وزیر امور خارجه افزود: استقبال آقای رئیسی در فرودگاه رسمی بود و علیرغم همه محدودیت های کرونری، همه برچسب ها و پروتکل ها رعایت شد. سخنرانی ایشان در دوما و دیگر جلساتی که داشتند و مهمترین طرح از همه مسائلی است که برای ما منافع ملی و مهم است.

امیر عبداللهیان افزود: در رابطه با روسیه نیز جلسه ای با روسای جمهور برگزار شد و روز بعد روسای جمهور دو کشور موضوع را به وزرای امور خارجه واگذار کردند و در مورد اجرای این توافقات در سطح وزرای خارجه بحث مفصلی صورت گرفت. ” و در مورد نقشه راه و کلیات آن و سایر مواردی که باید به آن رسیدگی شود، موافقت کرد

وی ادامه داد: هر چند دولت های گذشته نیز این سیاست را دنبال کرده اند. اجرای این سیاست علاوه بر منافع اقتصادی، برای تسریع پیشرفت کشور بر اساس مزیت نسبی در حوزه انرژی و نیروی کار ماهر، بستر مناسبی را برای مقابله با چالش ها و مخاطرات مشترک از جمله مبارزه با مواد مخدر، قاچاق انسان فراهم می کند. ، مسائل زیست محیطی محیطی را برای افراط گرایی و تروریسم فراهم می کند.

  وحید کلیچ: پیشه های فرزندان شما خریدار ندارد/ انگشت کنعانیان به صد سواری می ارزد! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254964

دیدگاهتان را بنویسید