والدین: ویرانه های اختلافات فدراسیون فوتبال بر سر تیم ملی / قانون اسکوچیچ یک مسابقه تدارکاتی است

1039090 فقط خبر

کاظم علیا در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در پاسخ به صحبت ها میرشاد مجیدی این چیزی است که او گفت فدراسیون فوتبال وی با هر تیمی که بازی تدارکاتی ارائه دهد یا شرایط ایران را بپذیرد، بازی دوستانه انجام می دهد، گفت: در برنامه ریزی مشکل داریم و این مشکل فقط فوتبال را تحت تاثیر قرار نداده است. در مواقعی که بازی تدارکاتی مشکلات متعددی دارد، دقت خود را دو چندان کنید تا شاهد فسخ یک طرفه و فرصت سوزی نباشیم. زمان و جهت را از دست دادیم و گیج شده ایم. این موضوع تنها به مدیران فعلی فدراسیون فوتبال مربوط نمی شود، بلکه در این سال ها شاهد ضعف حاکمیتی بوده ایم. تیم های ملی راه یافته به جام جهانی ماه ها و شاید یک سال مسابقات تدارکاتی خود را هماهنگ کردند اما پس از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی به جای رئیس سابق فدراسیون و سپس اعضای هیئت مدیره به دنبال برنامه ریزی برای بازی بودند. . عرضه فرصت را از دست داد.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های مدیران آگاهی از موقعیت و محیط کار است. بحث بد مدیریتی در فدراسیون فوتبال مربوط به این ماه ها نیست و ما در گذشته با این مشکل برخورد کرده ایم. برای برگزاری بازی های دوستانه باید عوامل بازی وارد عمل شوند و فدراسیون فوتبال با این عوامل قرارداد ببندد تا فقط موانع کاری برطرف شود اما نقطه اتصال با تیم های ملی کشورهای دیگر مشکل داریم و عادل هستیم. خوشحالم که وقت می سوزانم کارهای نابهنگام و غیرمنطقی انجام شد که باعث شد تیم ملی ایران یک بازی دوستانه برگزار کند. اگر استانداردها را رعایت می کردیم الان این اتفاق نمی افتاد. در آبادان مردم بدون رعایت اصول سازندگی باعث کشته شدن افراد زیادی بی دلیل شده اند و تمام ایران غمگین و غمگین است. زیرا سودجویی متوقف نشده است. خرابه دعواهایی که این سال ها در فدراسیون فوتبال وجود داشت برای تیم ملی نابود شد. آنها که باد کاشتند، طوفان را خود یا مدیران پس از آنها درو کردند.

  چالش های عجیب رامین رضایان در پرسپولیس – تفکر مدرن

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: موفقیت تیم ملی فوتبال ایران عامل مهمی در نشاط اجتماعی و گسترش مردم است. هر کدام از ایرانی ها از بردهای تیم ملی خوشحال هستند اما این اتفاق شاد با عدم برگزاری دیدارهای تدارکاتی با مشکل مواجه می شود. 31 تیم عازم جام جهانی 2022 قطر برای برگزاری دیدار تدارکاتی مشکلی ندارند و تنها تیم ملی ایران برای برگزاری چنین دیدارهایی مشکل دارد. برای اسکوچیچ غیرقابل قبول است که وقتی سرمربی کروات می خواهد یک بازی دوستانه داشته باشد، خود را بی انصافی بداند. تمامی تیم هایی که به جام جهانی راه یافته اند حق دارند یک بازی تدارکاتی انجام دهند تا آمادگی بیشتری برای مرحله نهایی مسابقات داشته باشند. با تیم های دیگر مقایسه کنید تا متوجه شوید که هیچ کس و هیچ چیز مطلقاً خوب یا بد نیست. سوال تضعیف اخلاق ناسیونالیستی به دلیل نبود بازی دوستانه نگران کننده است. تیم ملی ایران به عنوان تیمی احساسی شناخته می شود و نباید حس شکست به آن منتقل شود تا در جام جهانی 2022 قطر مقابل حریفان خود بازنده باشد و بدون انگیزه برای پیروزی وارد زمین شود.


بیشتر بخوانید:


وی در خصوص انتقاد مجیدی از ارائه سرپرست معاونت حقوقی فدراسیون فوتبال که وی را متهم به صحبت علیه فدراسیون کرده است، گفت: سوالاتی که مطرح می شود اصلا به نفع فوتبال نیست. منافع ملی بر هر موضوع دیگری ارجحیت دارد. من از حرف طرفین اطلاع دقیقی ندارم اما هرکس منافع شخصی در فدراسیون فوتبال یا هر نهاد خدماتی دیگری داشته باشد و به دنبال سهمیه باشد با افتخار این کار را انجام داده است. ما باید استانداردها را رعایت کنیم و اگر اینطور نباشد به منافع ملی لطمه زده ایم. هر مشکلی که پیش می آید ساختار خاصی دارد و باید بدانیم که تیم ملی نماینده 85 میلیون نفر است و شکست آن با پاسخگویی به آحاد جامعه همراه خواهد بود. ناکامی در جام جهانی باعث کسالت و ناراحتی مردم خواهد شد و هرگونه سهل انگاری در آماده سازی تیم ملی قابل قبول نیست.

  ماجرای تعطیلی ایران خودرو تبریز

والدین در خصوص سرنوشت فوتبال در 20 خرداد اظهار داشتند: بسیاری از مشکلات زمانی به وجود آمد که افرادی که خارج از فوتبال وارد ساختار این ورزش شدند و یا افرادی که عملکرد مدیریتی خوبی نداشتند. سازمان های مردم نهاد یا سازمان های غیردولتی باید در قبال اعضای جامعه پاسخگو باشند. مدت هاست پازل های فدراسیون فوتبال هماهنگ نشده و ما از حق طبیعی خود محروم هستیم. اتفاقاتی در مجمع فدراسیون فوتبال رخ می دهد که یا برای انتقام است یا به تشخیص. تلاطمی در بازار وجود دارد که حاصل عملکرد مدیران فوتبال ماست و انتظار نتیجه خوب بسیار سخت به نظر می رسد.

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید