واردات خودرو حسب مورد موضوع نظر شورا بود

واردات خودرو حسب مورد موضوع نظر شورا بود

بر اساس گزارش ها اعتدال، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) به کاستی های هیئت نگهبان در طرح ساماندهی صنعت خودرو پرداختند.

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کمیسیون صنعت بر نظر قبلی خود در ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو تاکید کرد.

نمایندگان پارلمان اروپا نیز با تصویب مصوبه کمیته صنعت و معدن، ماده 4 این طرح را تصویب کردند تا حسب مورد به شورا ارائه شود.

متن ماده 4 به شرح زیر است:

ماده 4 – هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند به منظور تنظیم بازار خودرو یا سایر قطعات خودرو یا سایر کالاها و خدمات مربوط به صنایع متحرک را وارد کند.

تبصره 1- به منظور تنظیم بازار و رعایت الگوی مصرف، شاخص های کیفی و مصرف سوخت خودروهای وارداتی و همچنین سقف تعداد مجاز واردات آنها (متناسب با کسری تولید داخل نسبت به تقاضای موثر) سالانه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

تبصره 2- وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل نظارت بر صادرات موضوع این ماده را به منظور جلوگیری از واردات مجدد آن تدوین و اجرا کند. گزارش کمیسیون هر سه ماه یکبار.. صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی.

تبصره 3 – وزارت صنعت معدن و تجارت موظف است برای اولویت‌بندی و حمایت از واردکنندگان خودرو که اقدام به انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در تولید خودرو می‌کنند، سیاست‌های تشویقی را در چارچوب قوانین تدوین و اجرا کند.

تبصره 4- دستورالعمل های مربوط به خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی به منظور جلوگیری از انحصار در نمایندگی فروش توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین می شود.

  موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

دیدگاهتان را بنویسید