هیچ چیز نمی تواند ما را از انحراف از عصر حفاظت مقدس – تفکر مدرن باز دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه همایش ملی بنیاد حفظ آثار و نشر آثار گفت: ارزش‌های دفاع مقدس مربوط به گام دوم انقلاب به دنبال تحریف گذشته و حال است. راهزنان افکار و عقاید زیادی دارند و حقیقت را نمی توان از دشمن شنید.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بی نظیری را خلق کرده که قابل مقایسه با گذشته نیست، افزود: مهمترین دوران پس از انقلاب دوران دانشجوی دفاع مقدس است.

سرلشکر موسوی به تشییع بی نظیر شهدا در ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: اگر کاری نکنیم، حراست مقدس در عاشورا و اهل بیتش کربلا و عاشورا است و راه خودش را خواهد رفت.

وی ادامه داد: در حالی که دشمنان اهل بیت خیمه اهل بیت را به آتش کشیدند، برای این بود که جنس عاشورا و پیامش باقی نماند، اما عاشورا راه خود را پیدا کرد.

فرمانده کل ارتش یکی از مهمترین ثمرات دفاعی جهان را خانواده و فرزندان شهدا دانستند که موفقیت کشور را تضمین کردند. رفتن برای آنها مهم است و بسیار ارزشمند است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: فرزندان شهدا به آرمان های شهدا التزام چند جانبه دارند و این یکی از آثار و ارزش های دفاع مقدس است.

وی گفت: معارف دفاع مقدس امروز در کشور مورد نیاز است و هرکس از حق و آرمان خود در برابر عالم کفر دفاع کند برنده است و این اصل سخنان دوران دفاع مقدس است.

وی گفت: هر لحظه حراست عبرت آموز و مبارک است و باید در این لحظات تجدید نظر کرد و متوجه شد فرهنگی که حراست را ندیده چقدر به این فرهنگ نیاز دارد. ما کشوری افسرده و تنها بودیم، مقابل دنیا و همه سازهایش پیروز شدیم.

  خبر خوش برای تهرانی ها

فرمانده کل ارتش گفت: نسل امروز و فردا باید هر ثانیه و هر لحظه را درک کنند تا بدانند بن بست وجود ندارد چرا که بارها تلاش کرده ایم از بن بست خارج شویم.

سرلشکر موسوی تاکید کرد: هیچ چیزی نمی تواند ما را از کند شدن و انحراف از دوران دفاع مقدس باز دارد.

وی گفت: دشمن بر ضعف ها و اشتباهات ما تاکید می کند و موفقیت های بزرگ ما را برجسته می کند. ما باید هنرمندانه نقاط قوت و واقعیت هایمان را بگوییم. کارهای زیادی انجام شده است، اما کارهای زیادی باقی مانده است.

فرمانده کل قوا با اشاره به افسانه سازی در فیلم های غربی گفت: ما در هشت سال دفاع مقدس چیزهای بزرگی خلق کردیم و باید آن را ترویج و نمایش دهیم. این یک نعمت و مسئولیت بزرگ است و جانبازان، شهدا و خانواده شهدا نگاه می کنند ببینند ما چه می کنیم.

وی افزود: دشمن جنگ رسانه ای برای نفوذ و طراحی و اجرای نادرست و سوء شبهات دارد. ما نباید اجازه دهیم دشمن زیر سوال ببرد که چه چیزی کشور را به سربلندی و عزت می رساند.

سرلشکر موسوی گفت: نسل جوان ما بیش از دیگر ارزش ها و مفاخر حراست مقدس را باید بداند. نسل امروز از منابع مختلف سلایق متفاوتی دارد و ارضای آن کار دشواری است، اما امروز ابزارهایی برای انتقال آنچه می خواهیم به نسل بعدی داریم.

فرمانده کل ارتش گفت: دفاع مقدس در راه است و کاملا بدیهی است که تبیین ابعاد دفاع مقدس و روشن شدن کامل آن سال ها زمان می برد. باید فکر کرد و نقاط تثبیت را تقویت کرد و در غیر این صورت دشمن فرصت را غنیمت شمرده و سرایت کرده و نشان می دهد.

  داور معروف در بیمارستان بستری شد + آخرین وضعیت سلامت - فکر مدرن

وی گفت: نسل آینده نیز باید روی این موضوع کار کنند. برخی از وقایع هر روز از بین می روند، اما حوادثی مانند عاشورا هر روز ابعاد جدیدی به خود می گیرد. نسل آینده بیش از ما باید ابعاد جدیدی از حراست مقدس بیابد و آن را ارتقا دهد.

فرمانده کل قوا به بازدارندگی دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این تدفین میلیون ها شهید حتی در شرایط سخت کنونی، دشمن را به این باور رسانده است که نباید در مقابل ایران کار جدیدی انجام دهد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1246879

دیدگاهتان را بنویسید