هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری های نظامی ایران وجود ندارد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در دیدار با فرمانده نیروی هوایی پاکستان در خصوص موضوع تحریم ها علیه کشورمان اظهار داشت: تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل لغو شده و محدودیتی برای گسترش آن وجود ندارد. همکاری نظامی ایران

18455 462 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار ظهیر احمد فرمانده نیروی هوایی پاکستان صبح امروز (پنجشنبه) با حضور در ستاد کل نیروهای مسلح با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفتگو کرد. ستاد نیروهای مسلح.

در ابتدا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن خیر مقدم به فرمانده نیروی هوایی پاکستان گفت: پاکستان همسایه بسیار خوب ایران است و در نزد مقامات نظامی و دولتی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سرلشکر باقری با ابراز ناراحتی از وقوع سیل در پاکستان گفت: امیدوارم هر چه زودتر بر این بلای طبیعی فائق آمده و مشکلات مردم پاکستان حل شود. از سیل کمک خواهیم کرد

وی با تاکید بر اینکه روابط دو کشور همواره رو به توسعه بوده است، تصریح کرد: فرماندهان نظامی دو کشور نقش ویژه ای در توسعه روابط و روابط داشته اند و من تبریک خود را به سرلشکر ‘باجوا’ می رسانم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امنیت پاکستان را امنیت خود می دانیم و از تمام تلاش خود برای امنیت پاکستان دریغ نخواهیم کرد. در زمینه همکاری های نظامی هم اکنون روابط وجود دارد، اما قطعا می توان آن را از نظر تنوع و عمق گسترش داد و ما در این زمینه آمادگی کامل داریم.

سرلشکر باقری تصریح کرد: با توجه به سفرهای متقابل دو فرمانده نیروی هوایی ایران و پاکستان، انشالله در آینده نزدیک شاهد گسترش عمق روابط خواهیم بود و معتقدم نیروی هوایی دو کشور می تواند داشته باشد. همکاری لازم برای انتقال تجربه و فناوری های نوین.

  آیا قیمت جدیدی در راه است؟ / قیمت گوشت قرمز افزایش می یابد؟ + جزئیات - اندیشه معاصر

وی افزود: پیش بینی می شود ظرف یک تا دو سال آینده برنامه مشترک جنگنده سرنشین و بدون سرنشین داشته باشیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره موضوع تحریم ها علیه کشورمان تصریح کرد: حدود یک سال و نیم است که تحریم تسلیحاتی سازمان ملل لغو شده است و به همین دلیل با هیچ محدودیتی مواجه نیستیم، هم اکنون تنها با تحریم های یکجانبه و سرکوبگرانه آمریکا روبرو هستیم. بنابراین هیچ محدودیتی در زمینه همکاری نظامی با پاکستان برای ما وجود ندارد.

سرلشکر باقری تصریح کرد: در زمینه جنگنده های سرنشین دار و بدون سرنشین در کشورمان اقدامات زیادی انجام شده است که شاید فرصت بازدید و مشاهده همه آنها را نداشته اید، بنابراین با حضور تیم مهندسی خود می توانید بازخورد بیشتری در مورد توانایی های ایران دریافت کنید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نقطه عطف این است که پاکستان اراده لازم برای گسترش همکاری ها را دارد و قطعاً مشهود است که ما نیز تمایل متقابلی برای همکاری با پاکستان داریم و در مجموع به نظر من نباید اجازه ورود خارجی ها را داد. تا با گسترش این همکاری ها و انعقاد قراردادهای مختلف وارد پاکستان شود.

همچنین ژنرال ظاهر احمد فرمانده نیروی هوایی پاکستان گفت: ما همیشه خواهان دیدار با ارتش ایران بوده‌ایم و خواهیم کرد، سلام جنرال باجوا را نیز به شما می‌رسانم. گفتگوی خوبی داشتم.

فرمانده نیروی هوایی پاکستان با بیان اینکه برای اجرای بهتر برنامه های مشترک تیم کارشناسی به ایران اعزام می شود، گفت: منطقه ما از نظر ژئوپلیتیک بسیار حساس و مهم است و کشور ما از شرق و غرب با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

  معرفی 15 دانشگاه برتر ایران در ششمین اجلاس روسیه

ژنرال ظاهر احمد ادامه داد: معتقدم روابط نظامی دو کشور قطعا می تواند تاثیر مثبتی در روابط دولت ها و دیپلمات ها داشته باشد و ملت های ایران و پاکستان به دلیل اشتراکات مذهبی و فرهنگی بسیار به یکدیگر نزدیک هستند.

وی با بیان اینکه صحنه نبرد بسیار تغییر کرده است، اظهار داشت: برای بسیاری از نبردهای امروزی باید از اصطلاح جنگ هیبریدی استفاده کنیم و همانطور که شما گفتید باید به سمت لبه فناوری جدید برویم و برای این کار ما در پاکستان چندین مورد داریم. ایجاد پارک علمی و فناوری

فرمانده نیروی هوایی پاکستان ادامه داد: با توجه به تجربه ای که در زمینه رزمایش داریم، می توانیم رزمایش مشترکی با شما انجام دهیم و شما می توانید جنگنده های خود را بفرستید و یا اگر محدودیت دارید ناظران خود را بفرستید و حضور ناظران قطعا خواهد بود. کمک به انتقال تجربیات بسیار مفید خواهد بود.

همچنین سرلشکر باقری در قسمت پایانی بیانیه خود تصریح کرد: در حوزه جنگنده های سرنشین دار و بدون سرنشین در کشورمان اقدامات زیادی صورت گرفته است که شاید فرصت بازدید و مشاهده همه آنها را نداشته اید، لذا با با حضور تیم مهندسی خود می توانید بررسی های بیشتری را در آموزش توانمندی های ایران انجام دهید.

وی در پایان گفت: نقطه عطف این است که پاکستان اراده لازم برای گسترش همکاری ها را دارد و قطعاً مشهود است که ما متقابلاً اراده همکاری با پاکستان را داریم. در مجموع فکر می کنم نباید با گسترش این همکاری ها و انعقاد قراردادهای مختلف اجازه ورود بیگانگان به منطقه را داد.

  آشنایی با دو بازیکن فرهاد مجیدی برای استقلال - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید