هیرودین: وزارت علوم برای اجرای شعار سال از طریق سامانه نان گامی اساسی برمی دارد

1040777 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، علی حیرودین صبح امروز در مراسم افتتاحیه سامانه نان وزارت علوم که در تالار شهدای علمی وزارت علوم برگزار شد، خاطرنشان کرد: ارائه نظام نان مهم است و تاکید می کند که این نظام می تواند برای تحقق شعار سال مهم باشد زیرا تولید باید بر اساس نیاز و دانش باشد.

وی افزود: مشکل ما حلقه مفقوده دانشگاه و صنعت و جامعه است. این سیستم در ارتباط بین دانشگاه، نهاد تصمیم گیری، جامعه و دولت نقش اساسی دارد.

معاون فناوری وزارت علوم گفت: آقای ذوالفیگل در سال 85 مقاله ای در خصوص لزوم نمایه سازی مقالات نوشت که به مقام معظم رهبری ارائه کردند. در این مقاله تاکید شد که ISC باید تشکیل شود و تشکیل این سامانه در راستای اجرای آن است.

خیرالدین گفت: بررسی های تطبیقی ​​نشان می دهد که تعداد زیادی سامانه مانند سدد و ساتی، نجم، سجاد، فن بازار و… وجود دارد که عملکرد آنها جزیره ای است، اما باید بین این سامانه ها یکپارچگی وجود داشته باشد تا از ظرفیت همه استفاده شود. در یک نظام.» نظام ایده و نیاز (نان) زیر نظر شورای عالی صحنه است و مقوله تولید و ایده به صورت تخصصی مرتبط است.

این مسئول گفت: در طراحی این سامانه از داستان فیلم مولانا استفاده شده است که در آن افراد در تاریکی یک فیل را لمس می کنند و هر کدام برداشت خود را بیان می کنند. این فیلم نمادی است که بخش‌های مختلف نیازها برآورده می‌شود، همه ایده‌ها را در نظام نان می‌بینیم و پاسخگوی نیازهای کشور هستیم. برخی معتقدند سامانه هایی مانند صمت و ساط و غیره. همین رویکرد و نیاز به گشایش سامانه نان است، اما این سامانه در گمرکات اقلامی را نیز رصد می کند که فراتر از تولیدکننده است و کل جامعه را در بر می گیرد.

  افغانستان دو ماه پیش توسط پاکستان اشغال شد

خیرالدین گفت: با پیگیری هایی که انجام دادیم این سامانه دو کاربرد قانونی در شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد و این سامانه برای یکپارچه سازی همه دستگاه ها برنامه ریزی و اجرا می شود.

معاون فناوری وزارت علوم گفت: نان سیستم ملی نوآوری است که یک ایده را به محصول تبدیل می کند. این سامانه به دنبال ثبت، طبقه بندی و رصد تمامی نیازهای کشور در یک سامانه است. مخاطب این سامانه همه مردم اعم از اساتید دانشگاه، مردم عادی، کارگران و… هستند. در این سیستم الزامات قدرت اجرایی و سیستم های تشویقی در دوره های فوق دکتری و بورسیه های فناوری وجود دارد و این می تواند برای معلمان و رتبه بندی ها بسیار مهم باشد. این سامانه به دلیل اینکه زیرمجموعه شورای عالی عتف است و اساسنامه آن تدوین و اجرا شده است، بار مالی چندانی ندارد و در گام اول برخی از دانشگاه ها از سامانه نان استفاده کرده و رویه هایی را تدوین کرده اند. در روند ارتقای این سامانه باید تلاش کنیم تا صندوقی از نظام ایده ها و نیازها ایجاد کنیم و صندوقی برای تشکیل حمایت ایجاد کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از الزامات ثبتی توسط شرکت ها به ثبت رسیده است که باید در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها روی آن کار شود، این سامانه گامی در جهت ملی شدن و در نهایت جهانی شدن است.

وی با انتقاد از پذیرش در رشته های علوم پایه و به ویژه ریاضی گفت: پذیرش در رشته ریاضی به زیر 10 درصد رسیده است که باید نیازسنجی کنیم تا در سال های آینده با مشکلات زیادی مواجه نشویم و بر اساس این نظام، تولید، نیازها. و مناطق را می توان با دقت برنامه ریزی کرد.

  پرواز تهران - استانبول لغو شد - تفکر مدرن

حیرالدین در پایان خاطرنشان کرد: این سامانه می تواند شعار سال را محقق کند و توانمندی های ایدئولوگ ها را برآورده کند. تشکیل واحدهای فناورانه و دانش بنیان بر اساس نیاز و اجرای دوره های آموزشی مهارت محور از دیگر مزیت های نظام نان خواهد بود که در رتبه بندی دانشگاه ها و تربیت معلمان موثر بوده و در رفع مشکلات کشور نقش اساسی خواهد داشت. چالش ها و مسائل.

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید