هیئت داوران و انتخاب آثار برتر جشنواره بین المللی فارابی به پایان رسید

1083551 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دبیر شورای علمی جشنواره در آستانه برگزاری این رویداد علمی در خصوص روند ارزیابی آثار خاطرنشان کرد: . در ادامه روند ارزیابی و ارزیابی کار پژوهشی جشنواره بین المللی فارابی که اصل آن در سال 1389 پایه گذاری شد و سپس در سال های 1390 و 1395 دستخوش تغییراتی شد، ارائه می شود.

وی افزود: روند ارزیابی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره به این صورت است که همه آثار ابتدا در خود دبیرخانه پالایش می‌شوند، یعنی اگر اثر پژوهشی نباشد، مانند مجموعه مقالات یا مجموعه. از مصاحبه ها یا مجموعه ها یا مطالعات موردی. او دیگر عمدتاً در پانزده گروه علمی جشنواره و در مرحله داوری حضور ندارد. اما آثاری که در گروه‌های علمی قرار می‌گیرند به‌طور مختصر توسط مدیر و اعضای هر گروه (داوران داخلی) بررسی می‌شوند تا آثار مناسب برای ارزیابی کلی (جزئی) تعیین شود.

عباس زاده افزود: آثاری که مراحل ارزیابی کلی را طی می کنند، ابتدا توسط دو داور متخصص خارجی که از سوی گروه علمی تعیین شده اند، به دقت ارزیابی می شوند و «کاربرگ ارزیابی کلی» توسط این دو داور تکمیل می شود. بر اساس پروسه مصوب، در صورتی که اختلاف امتیازات این دو داور بیش از 50 باشد، اثر برای داوران سوم و چهارم و داور با اختلاف 50 امتیاز با میانگین کل امتیازات داوران ارسال می شود. مستثنی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که اثر از ارزیابی اول و دوم امتیاز لازم را کسب کند، مجدداً به تشخیص گروه علمی به دو داور خارجی دیگر واگذار می شود و ارسال خواهد شد. در مرحله بعد، نتایج در گروه علمی بررسی شده و کیفیت ارزیابی ها به طور دقیق بررسی می شود. ، دوم، سوم یا ستودنی را تعریف می کند).

  واکنش هواداران پرسپولیس به استعفای یحیی - اندیشه معاصر

عباس زاده در پاسخ به این سوال که آیا در این دوره از جشنواره بیشتر به ارزیابی آثار توجه می شود یا خیر، افزود: در این دوره برای آثاری که هنوز منتشر نشده اما به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است مانند پایان نامه های کارشناسی. و پایان نامه های دکتری و همچنین پروژه های تحقیقاتی پس از چهار تصمیم، یکی از اعضای گروه علمی مربوطه با تعیین مدیر گروه، کار را به دقت مطالعه کرد تا اطمینان حاصل شود که اثر از نظر سطح و استانداردهای لازم را دارد. کیفیت جشنواره خوشبختانه این روند تا حد زیادی صحت داروهای قبلی را نیز تایید کرده است.

فارابی دبیر شورای علمی جشنواره افزود: در میانگین امتیاز همه داوران قرار نگرفته است.» اما نظر همان داور مورد بررسی دقیق گروه های دانشگاهی قرار گرفت چرا که شاید این داور به نکته ای توجه کرده که سایر داوران متوجه آن نشده اند.

عباس زاده در مورد اینکه آیا مراحل ارزیابی جشنواره به پایان رسیده است یا خیر، افزود: بله، خوشبختانه ارزیابی آثار و شناسایی آثار برتر در هر پانزده گروه جشنواره به پایان رسیده است و نتایج مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به تایید انجمن رسیده است. شورای علمی، شورای سیاسی جشنواره نیز تعیین شده است.

وی ادامه داد: فکر می کنم از آغاز تشکیل گروه های علمی و ارزیابی آثار و تعیین آثار برتر در گروه ها تا ارائه موضوع در شورای علمی جشنواره حدود چهار ماه طول کشید.

عباس زاده در ادامه درباره تعداد داورانی که در این دوره در جشنواره همکاری کردند، گفت: میانگین ارزش هر اثر توسط 4 داور جامع تعیین شد، البته در موارد معدودی کم و بیش داشتیم و در مجموع 206 اثر به جشنواره ارسال شد. محاکمه جامع.”

  طرح انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه ارائه می شود

وی در پایان درباره ارزیابی کلی آثار رسیده به جشنواره گفت: واقعیت این است که در نهایت جامعه علوم انسانی و اسلامی ما ارزیابی کلی خود را خواهد داشت و امیدواریم نتیجه تلاش اساتید و پژوهشگران، مدیران باشد. و اعضای گروه های علمی جشنواره، داوران و همکارانم در دبیرخانه جشنواره می توانند در معرفی و ارتقای پژوهشگران برجسته کشورمان مفید و موثر باشند.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید