هوای تهران “قابل قبول” است.

30309 541 فقط خبر

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر (9 شهریور) در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.

به گزارش گروه جامعه آنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (30 شهریور) به دلیل وزش باد موثر در ساعات پایانی و پراکنده شدن آلاینده ها، کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد مطلوبی قرار دارد. برد قابل قبول، اگرچه با افزایش ترافیک صبحگاهی، احتمال ناسالم بودن هوا برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد وجود دارد.

با کاهش سرعت باد در طول روز، پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن به دلیل افزایش دما در ساعات بعد از ظهر وضعیت نابسامان را برای گروه های حساس در برخی مناطق به همراه خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش نسبی ترافیک عصر روز چهارشنبه منجر به افزایش غلظت ذرات معلق و بدتر شدن کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

با توجه به احتمال وزش باد موثر تا صبح فردا (10 شهریور) از غلظت ذرات معلق تا حدودی کاسته می شود و منجر به بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق می شود. کاهش سرعت باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند و با افزایش دما در ساعات بعد از ظهر، احتمال افزایش غلظت آلاینده های ازن و بدتر شدن کیفیت هوا در برخی مناطق وجود دارد.

با افزایش ترافیک عصرگاهی تا اواخر وقت پنجشنبه، غلظت ذرات معلق و ایجاد محیطی ناسالم برای گروه های حساس در برخی نقاط پرتردد پیش بینی می شود.

  آیا فیبی و ترس معنای یکسانی دارند؟ - اندیشه معاصر

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در حال حاضر آلاینده شاخص «ذرات معلق زیر 2.5 میکرون» با میانگین 86 و کیفیت هوا قابل قبول است. شاخص آلودگی هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق زیر 2.5 میکرون» با میانگین 81 است و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.

لازم به ذکر است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود. بر اساس این تقسیم بندی، صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای قابل قبول (سالم) یا متوسط، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای همه گروه ها، از سال 201 تا 300 هوا “بسیار ناسالم” و از 301 تا 500 شرایط کیفیت هوا “خطرناک” است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید