همگرایی همه ارکان نظام، پیش نیاز غلبه بر مشکلات مزمن و ساختاری کشور است/ قدرت مردمی هرگز درگیر حاشیه گرایی نمی شود.

رئیسی در دیدار با مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و یزد:

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم همکاری دولت و مجلس برای حل مشکلات کشور، از کیفیت روابط دولت مردمی و شورای اسلامی کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: یکپارچگی کامل همه ارکان نظام حکمرانی کشور موجب می شود نه تنها توصیه همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی، بلکه یک پیش نیاز است.» غلبه بر مشکلات مزمن و ساختاری کشور بررسی می شود.

1943 161 فقط خبر

من گزارش میدم گروه سیاست خبرگزاری آنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در دیدار با مجمع نمایندگان استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و یزد با تاکید بر اراده جدی دولت برای دوری از حاشیه های سیاسی افزود: برخی احزاب در روابط دولت و مجلس در گذشته مردم را آزرده خاطر کرده است و این دولت اجازه نخواهد داد این حاشیه سازی ها تکرار شود. قدرت مردم از اینکه دولت و مجلس به جای رسیدگی به امور مردم کنار ایستاده اند پشیمان می شود و آن را به دل بدخواهان می سپارد و همت خود را صرف می کند تا شیرینی خدمت را به مردم بچشاند.

مصوبات سفر استانی مسئول توسعه متوازن و عادلانه استان ها است

رئیس جمهور حضور نمایندگان مردم را شرط موفقیت سیاست ها و برنامه های اصلی در کشور دانست و تصریح کرد: از نمایندگان مردم انتظار داریم تلاش ها و دستاوردهای دولت را برای افکار عمومی تبیین کنند زیرا اینها تنها دستاورد نیست. دولت، اما جزئی از دستاوردهای دولت اسلامی است.

آیت الله رئیسی با اشاره به تصمیمات و مصوبات دولت در سفرهای استانی برای توسعه متوازن و عادلانه استان های کشور گفت: پس از پیگیری جدی اجرای مصوبات سفر استانی، در دور دوم زمان بیشتری برای طراحی گام های موثر برای پیشرفت خواهیم گذاشت. و تبدیل استان ها پرداخت.

  جزئیات افزایش وام مسکن - تفکر مدرن

رئیس جمهور به برنامه دولت برای ایجاد صندوق توسعه عدالت در استان ها اشاره کرد و افزود: دولت ایجاد این اعتبارات استانی را در بودجه 1401 لحاظ کرد که متأسفانه در مجلس تصویب نشد، اما ایجاد این صندوق ها را لحاظ خواهیم کرد. این وجوه در لایحه بودجه مجدداً در سال 1402. برای کمک به سرعت بخشیدن به پیشرفت استان ها.

بازارچه های مرزی فرصت ارزشمندی برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در مناطق مرزی و تقویت روابط همسایگی است.

لزوم ایجاد اشتغال در استان های مرزی و تقویت معیشت مرزنشینان از جمله دغدغه های مشترک رئیس جمهور و میهمانان در این دیدار بود. آیت‌الله رئیسی در تشریح برنامه‌های دولت در این حوزه، از اراده دولت برای فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی خبر داد و افزود: دولت مردمی مرز را فرصتی ارزشمند می‌داند که استفاده از ظرفیت آن می‌تواند موجب رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق مرزی و مناسبات شود. روابط تقویت همسایگی.

آیت الله رئیسی در خصوص مشکلات ناشی از کم آبی در کشور که از سوی نمایندگان بیان شد، گفت: مدیریت صحیح منابع آبی در کاهش تنش آبی در استان های مختلف موثر خواهد بود. این کار توسط وزارت نیرو برای رفع کمبودها در بخش آب و برق آغاز شد که در سال جاری شاهد کمترین خاموشی بود.

رئیس جمهور با اشاره به برخی تاخیرها در توسعه شبکه تولید برق در گذشته، ادامه داد: وزارت نیرو تاکنون با استفاده از اقداماتی مانند استفاده از ظرفیت انرژی خورشیدی سعی کرده در وهله اول از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کند. انرژی و جداسازی برق مصرفی واحدهای صنعتی بزرگ و صنایع سنگین قطعی تابستان و جبران تاخیر در تامین برق در محل بعدی.

  پایان سکوت سیاسی حسن روحانی و علی لاریجانی؟

قدرت مردم در حل مشکلات کشور به تأخیر نیفتاد و به هیچ عامل و توجیهی وابسته نبود.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: دولت مردمی در حل مشکلات کشور معطل نکرد و به هیچ عامل و بهانه ای وابسته نبود و برای رفع مشکلات کم آبی نیز برنامه های کلانی را همزمان دنبال کرد. مدیریت صحیح منابع آب، تامین آب ژرف، انتقال آب از دریا و استیفای حق آبه کشور از همسایگان از جمله اقدامات کوتاه مدت و بلند مدتی است که برای رفع مشکلات کم آبی دنبال می شود.

در ادامه این نشست خسارات ناشی از سیل اخیر در چند استان کشور در گفتگوی رئیس جمهور و نمایندگان مردم مورد بررسی قرار گرفت. دکتر رایضی در این زمینه اظهار داشت: میزان خسارت وارده در حال بررسی است و دولت به زودی تسهیلات لازم برای جبران این خسارت را تصویب می کند تا نسبت به رفع خسارات سیل سریعا اقدام شود.

در این دیدار که دهمین دیدار آیت الله رئیسی با مجامع استانی نمایندگان شورای اسلامی بود، غلامحسین اسماعیلی، سید مسعود میرکاظمی رئیس دفتر ریاست جمهوری، سید محمد حسینی رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون پارلمانی شورای اسلامی رئیس جمهور و سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور نیز حضور داشتند و درخواست ها، نظرات و دغدغه های نمایندگان حاضر در جلسه را ثبت کردند.

با نشست نمایندگان استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و یزد، نمایندگان 31 استان کشور حداقل یک بار در قالب اجلاس مجامع استانی نمایندگان مجلس با رئیس جمهور دیدار کرده اند. شوراي اسلامي ايران ديدگاه ها و دغدغه هاي خود را با ايشان در ميان گذاشتند.

  ناتو سند تشدید تنش با روسیه را امضا کرد+جزئیات

در این نشست که به مدت سه ساعت و نیم به طول انجامید، پیش از سخنان رئیس جمهور، نمایندگان استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و یزد به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص خسارات سیل اخیر، نحوه اجرایی شدن آن پرداختند. از مصوبات استانی، مشکلات کم آبی، نیاز به تفویض اختیارات بیشتر به استانداران و سایر مسائل مربوط به دغدغه های رای دهندگان آنها داده شد.

همچنین فرمانداران این چهار استان در سخنانی به تشریح برنامه ها و اقدامات خود برای تسریع در پیشرفت استان های زیرمجموعه حوزه انتخابیه خود پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید