همکاری مشترک در توسعه استارتاپ ها، رباتیک، هوش مصنوعی و تحقیقات علمی

1088958 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت الکتروپیک در زمینه تحقیقات علمی، توسعه صنعتی و آموزشی منعقد شد. در این تفاهم نامه موضوعات طراحی و ایجاد آزمایشگاه جامع تست های استاندارد، هوشمندسازی ساختمان ها و تاسیسات، طراحی و ساخت حسگرها و محرک ها، کاربردهای هوش مصنوعی برای تشخیص الگو، توسعه نرم افزارهای مرتبط با محصولات این شرکت، مهندسی رباتیک و مکانیزاسیون خطوط تولید شرکت، تکنولوژی LED/ اپلیکیشن های SMD و طراحی و ساخت تلفن همراه.

تجاری سازی محصولات حاصل از همکاری سه جانبه، اجرای طرح های تحقیقاتی درخواستی شرکت الکتروپیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برگزاری همایش های تحقیقاتی مشترک، مشاوره یا نظارت بر پروژه های در دست اجرا بر اساس ضوابط و اعلام نیاز شرکت از دیگر موارد مورد توجه این تفاهم نامه است. در این تفاهم نامه همکاری مشترک در توسعه شرکت های نوپا فعال در حوزه فناوری اطلاعات، رباتیک، علوم داده و هوش مصنوعی و سایر حوزه های مورد علاقه شرکت و دانشگاه، اجرای پایان نامه ها در حوزه های تحقیقاتی است. مورد نیاز شرکت مورد تاکید قرار گرفته است.

همچنین در این تفاهم نامه با توجه به ایجاد شرایط آموزشی و فرصت های پژوهشی برای اساتید و دانشجویان در شرکت، تخصیص ظرفیت مناسب و برگزاری دوره های هدفمند کارورزی توسط شرکت و مشارکت اعضای هیات علمی دانشگاه در تعریف دقیق عناوین شرکت های علمی

در این تفاهم نامه، محورهای طراحی و اجرای دوره های آموزشی ترکیبی مهارت های نرم و سخت (اردوگاه) برای دانشجویان و فارغ التحصیلان، برنامه ریزی و اعزام اساتید و اعضای هیات علمی جهت برگزاری دوره ها، سمینارها و کلاس های آموزشی شرکت بر اساس توافقات و مقررات کشورها و کاربرد دوره ها و کار در مدیریت بازرگانی (MBA/DBA) را با کمک دانشکده مدیریت علم و فناوری دانشگاه در نظر می گیرد. حمایت مالی از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی دانشجویانی که موضوع آنها مرتبط با فعالیت الکتروپیک است از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.

  آیت الله آملی لاریجانی پیامی ایراد کرد - اندیشه معاصر

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید