همکاری دولت های مستقل تلاش های حاکمان را برای جلوگیری از توسعه حوادث خنثی خواهد کرد

رئیسی در دیدار با رئیس جمهور زیمبابوه:

31162 375 فقط خبر

رئیس جمهور با اشاره به رویکرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه روابط با کشورهای آفریقایی گفت: فرصتی برای گسترش همکاری های ایران با زیمبابوه در بخش های مختلف از جمله انرژی، معدن، کشاورزی و فناوری وجود دارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه ریزی های انجام شده در چهارمین روز از سفر خود به نیویورک، عصر امروز پنجشنبه به وقت محلی در دیدار با امرسون منانگاگوا رئیس جمهور زیمبابوه، فعال شدن کمیسیون مشترک را مورد تاکید قرار داد. همکاری بین دو کشور است.
دکتر رئیسی با اشاره به رویکرد دولت برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی افزود: زمینه برای گسترش همکاری ها با زیمبابوه در بخش های مختلف از جمله انرژی، معدن، کشاورزی و فناوری وجود دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر تسریع در فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور خاطرنشان کرد: همکاری کشورهای مستقل تلاش های حاکمان را برای جلوگیری از پیشرفت خنثی می کند.

رئیس جمهور زیمبابوه در این دیدار، زمینه های متعدد همکاری با ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: حضور شرکت های ایرانی در بخش کشاورزی اعم از صادرات و واردات و کشت فراسرزمینی غلات و محصولات باغی فرصت خوبی برای همکاری بین این دو کشور است. دو کشور

رئیس جمهور زیمبابوه با اشاره به خاطرات خوش خود از سفرهای گذشته خود به ایران، افزود: هر دو کشور آماج خباثت امپریالیسم بوده اند، بنابراین نیازمند همکاری نزدیکتر با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

انتهای پیام/

  12 فیلم ارائه شده در جشنواره بین المللی فیلم ایرانی در زوریخ سوئیس را معرفی می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید