همه چیز در مورد لباس های پزشکی – تفکر معاصر

آیا همه چیز را در مورد لباس های پزشکی می دانید؟

در صنعت مراقبت های بهداشتی، بینی بسیار مهم است. این لباس کارمندان و کادر پزشکی را از تماس مستقیم با مواد مضر و خطرناک محافظت می کند. در این مطلب بیشتر در مورد لباس طبی و فواید استفاده از آن صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

تاریخچه روپوش های پزشکی

بسیاری از پزشکان هنوز هم ترجیح می دهند یک روپوش سفید به هر رنگ دیگری بپوشند. زیرا این رنگ (سفید) حس اعتماد و مهربانی را در بیماران برمی انگیزد. بیش از 100 سال است که رنگ سفید رنگ لباس پزشکان بوده و اولین تصویر ذهنی ما از پزشکان را ایجاد کرده است. به عنوان مثال، اگر به کودک بگویید دکتر را رنگ کند، 99 درصد احتمال دارد که لباس دکتر را سفید رنگ کند.

بیماران همچنین انتظار دارند در مطب پزشک، بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی توسط فردی که لباس سفید پوشیده است درمان شوند. لباس های سفید تصوری از بهداشت و پاکی را در ذهن آنها ایجاد می کند.

اما با همه این تفاسیر گفته می شود که قبل از پایان قرن نوزدهم، پزشکان لباس سفید نمی پوشیدند، لباس های رسمی و روزمره خود را می پوشیدند و برای جلوگیری از آلودگی، مکان هایی که می توانستند بیشتر در معرض آلودگی باشند با چیزی. به عنوان مثال، استفاده از هدبند برای جلوگیری از آلودگی سر آستین رایج بود. بنابراین در آن زمان چیزی به نام لباس طبی یا لباس شیردهی وجود نداشت.

حتی ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید قبل از آن، در قرن هجدهم، پزشکان مشکی می پوشیدند. از رنگ مشکی استفاده کردند چون رسمی بود. لازم به ذکر است که در آن زمان فعل و انفعالات پزشکی یک مشکل جدی و رسمی محسوب می شد.

  لوگوی خط و تراکتور نوید کیا! - اندیشه معاصر

در واقع رنگ مشکی در آن زمان فقط متعلق به پزشکان نبود و همه مشاغل رسمی لباس تیره می پوشیدند. به عنوان مثال، روحانیون، معلمان، معماران و … نیز لباس سیاه می پوشیدند.

حتی شاید برایتان جالب باشد که بدانید تا اواخر قرن نوزدهم، استفاده از خدمات علمی پزشکی معمولا آخرین راه حل و اغلب مقدمه ای برای مرگ بود. زیرا مراجعه به پزشک به ندرت برای بیمار مفید بود. این دلیلی بود که علم پزشکی در آن زمان بی فایده و اغلب فریبنده تلقی می شد.

اما در دوران معاصر و تقریباً از آغاز قرن بیستم، پزشکی چهره دیگری پیدا کرده است. پزشکی تبدیل به علوم انسانی شد که باید با صفا و پاکی متولد می شد و پاکی رنگش روشن است. به همین دلیل است که بیمارستان‌ها ملحفه‌های سفید تمیز برای تخت‌هایشان فراهم می‌کردند، پرستاران کلاه سفید به سر می‌گذاشتند و پزشکان لباس‌های سفید می‌پوشیدند تا اعتماد عمومی به آنها و مهارت‌هایشان جلب شود.

روپوش شیردهی

پیش بند پزشکی بپوشید فقط سفید؟

خیر روپوش های طبی در حال حاضر در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است.

برای خرید لباس با کیفیت به سایت سندز مراجعه کنید.

تعمیر و نگهداری و خدمات

چگونه از پیش بند طبی نگهداری کنیم؟

اگر این لباس سفید است، برای نگهداری آن نیاز به مراقبت بسیار بیشتری دارد. زیرا کثیفی و لکه‌ها راحت‌تر روی سفید می‌مانند و همچنین روی سفید ماندگاری بیشتری دارند. لازم به ذکر است که لباس های سبز و آبی نیز نیاز به مراقبت دارند. اگر نظافت را رعایت نکنید، روپوش به راحتی کثیف می شود و همانطور که می دانید پوشیدن لباس های کثیف در محیط های درمانی ظاهر خوبی ندارد. زیرا هیچکس دوست ندارد از کسی که مراقب سلامتی خود نیست بیمار شود. بنابراین به عنوان کادر پزشکی باید در حفظ نظافت کوشا باشید. در این زمینه بد نیست بدانید که حفظ نظافت عبا می تواند عمر او را چندین برابر کند.

  اخبار جدید افزایش حقوق در سال 1401 - اندیشه معاصر

برای تمیز نگه داشتن روپوش طبی به چه نکاتی باید دقت کرد؟

1 روپوش پزشکی شما باید همیشه شسته شود.

رسانه های درمانی، رسانه های آلوده هستند. اگر از روپوش پزشکی یا لباس پرستاری استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که این لباس همیشه باید شسته شود. این لباس ممکن است کثیف یا کثیف به نظر نرسد، اما می دانید که لکه ها تنها نشانه آلودگی نیستند و ممکن است آلودگی در لباس هایی که تمیز به نظر می رسند وجود داشته باشد. پس بهتر است عبا را یک روز بین آنها بشویید و تا حد امکان تمیز نگه دارید. اگر فکر می کنید این کار زمان بر است و شما را نگران می کند، می توانید به جای لباس طبی 2 یا 3 لباس داشته باشید و در فواصل زمانی مختلف از آنها استفاده کنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

برای خرید روپوش پزشکی می توانید به فروشگاه های تجهیزات پزشکی مراجعه کنید.

مواظب عبا باش

نتیجه:

  • در صنعت مراقبت های بهداشتی، بینی بسیار مهم است. این لباس کارمندان و کادر پزشکی را از تماس مستقیم با مواد مضر و خطرناک محافظت می کند.
  • بسیاری از پزشکان هنوز هم ترجیح می دهند یک روپوش سفید به هر رنگ دیگری بپوشند. زیرا این رنگ (سفید) حس اعتماد و مهربانی را در بیماران برمی انگیزد.
  • بیش از 100 سال است که رنگ سفید رنگ لباس پزشکان بوده و اولین تصویر ذهنی ما از پزشکان را ایجاد کرده است.
  • بیماران انتظار دارند با لباس سفید در مطب پزشکان، بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی تحت درمان قرار گیرند. لباس های سفید تصوری از بهداشت و پاکی را در ذهن آنها ایجاد می کند.
  • جالب است بدانید که در قرن هجدهم پزشکان لباس سیاه می پوشیدند. از رنگ مشکی استفاده کردند چون رسمی بود. لازم به ذکر است که در آن زمان فعل و انفعالات پزشکی یک مشکل جدی و رسمی محسوب می شد.
  • در دوران معاصر و تقریباً از آغاز قرن بیستم، پزشکی چهره دیگری پیدا کرده است. این علم تبدیل به یک علم بشردوستانه شد که باید با صفا و پاکی متولد می شد. به همین دلیل است که بیمارستان‌ها ملحفه‌های سفید تمیز برای تخت‌هایشان فراهم می‌کردند، پرستاران کلاه سفید به سر می‌گذاشتند و پزشکان لباس‌های سفید می‌پوشیدند تا اعتماد عمومی به آنها و مهارت‌هایشان جلب شود.
  • هیچ کس دقیقاً نمی داند اولین لباس پزشکی از کجا آمده و چه کسی آن را طراحی کرده است.
  • لباس سفید (لباس پزشکی و لباس پرستاری) مترادف با به تصویر کشیدن پزشک و پرستار به عنوان منبع پاکی و اقتدار است.
  • سپس رنگ های دیگر وارد میدان شد. چندین پزشک شروع به استفاده از رنگ های متنوع تری مانند سبز کردند. آنها ادعا می کنند که رنگ سبز برای چشم راحتی ایجاد می کند.
  • این لباس ها بیشتر از پلی استر و پنبه تهیه می شوند. لازم به ذکر است که روپوش های طبی (روپوش های طبی زنانه و روپوش های طبی مردانه) باید بادوام و راحت بوده و به راحتی اتو شوند.
  این ایرانی کاندیدای بهترین داور فوتسال جهان - اندیشه معاصر شد

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254282

دیدگاهتان را بنویسید