همه وزارتخانه ها موظفند دانش خود را بسازند

1076894 فقط خبر

به گزارش گروه آنا، پنجمین جلسه ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان شنبه امروز (شنبه) به ریاست محمد محبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

مخبر در این جلسه که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مسئولان دستگاه های ذیربط برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال 1401 به عنوان «تولید; وی با تاکید بر استفاده از برخی فرصت ها در بودجه جاری برای حمایت از توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور، افزود: تاکنون توجه کافی به توسعه دانش بنیان نشده است. شرکت ها در بودجه جاری در بودجه معاونت علمی و فناوری با سایر دستگاه ها و ادارات توزیع شود.

وی خاطرنشان کرد: تمامی وزارتخانه ها با ارائه تسهیلات مالی و زیرساختی در حوزه دانش متعهد به ایجاد دانش بنیان و ایجاد اشتغال در این بخش هستند.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان برنامه و بودجه و تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای قانون اساسی جهش تولید و با ورود و کمک شرکت های مبتنی بر دانش و درآمدزایی از طریق صادرات مواد. و محصولات این شرکت ها با توسعه زنجیره تولید ارزش، کشور مرحله خام فروشی را طی خواهد کرد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تقویت صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، تاکید کرد: می توان به توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور.

در این جلسه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بررسی وضعیت بودجه و تخصیص منابع مالی این معاونت گزارشی از تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به قانون بودجه شرکت ها بر اساس دانش و منابع به اجرای قانون جهش در تولید

  مرجانه گلچین مرد زندگی خود را فاش کرد! + عکس - اندیشه معاصر

همچنین آخرین اقدامات انجام شده در ستاد ویژه برای رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان در دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف در زمینه بومی سازی، پیشرانه و طرح های اکوسیستمی، اقدامات اجرایی قانون تولید جهش، تولید، توسعه زیرساخت های لازم، رفع موانع فعالیت های دانش بنیان و توسعه بازار محصولات و خدمات دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید