همه مردم این مبلغ را به عنوان یارانه عیدی دریافت خواهند کرد! + جزئیات – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، هادی سبحانیان با بیان اینکه مصوبه مجلس مبنی بر حفظ ارز 4200 تومانی در بودجه سال آینده گفت: مجلس و دولت باید برای ارز ترجیحی و 4200 تومانی به تصمیم مشترک برسند. بر اساس اخبار منتشر شده، مجلس تاکنون تصمیم گرفته تا ارز 4200 تنی را تا سقف 9 میلیارد دلار در بودجه سال آینده نگه دارد.

وی با تاکید بر اینکه ابقای ارز 4200 تومانی همچنان پیشنهاد مجلس است و در صحن علنی مجلس تصویب نشده است، گفت: حفظ ارز 4200 تومانی تصمیم نهایی مجلس نیست و تاکنون تصویب نهایی نشده است، اما در ارز 4200 تومانی تا سقف 9 میلیارد دلار در بودجه سال آینده تصویب شده است که دولت برای ارائه آن رقم و رقم مشکلی نخواهد داشت.

معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: با وجود اینکه دولت از نظر تامین اعتبار 9 میلیارد دلاری 4200 تنی برای سال آینده مشکلی ندارد، اما از نظر اقتصادی مهمترین شرط برای حذف 4200 تن، تامین اعتبار و یارانه است. کارت ها . با تلاش و همکاری دستگاه های مختلف، کارت های اعتباری و کمک هزینه تا پایان سال جاری آماده می شود و این کارت های اعتباری و کمک هزینه در سال آینده قابل شارژ و در اختیار مخاطبان هدف قرار می گیرد، بنابراین با وجود کارت های اعتباری و کمک هزینه ما معتقدند که به نفع اقتصاد خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که میزان استفاده بیش از حد از 4200 تومان در سال جاری چقدر بوده است؟ وی گفت: قانون بودجه به دولت اجازه استفاده از ارز ترجیحی را بین 1400 تا 8 میلیارد دلار می داد، اما با تکمیل 8 میلیارد دلار مصوب در بودجه 1400، دولت توانست مجوز استفاده از ارز ترجیحی را تا سقف سال دریافت کند. حدود 14 میلیارد دلار بانک مرکزی باید جزئیات دقیق را اعلام کند.

  افراد تنبل باید این را بخوانند. قرص های ورزش - تفکر مدرن

سبحانیان با بیان اینکه معتقدم حذف ارز 4200 تنی نشان دهنده اهمیت دقیق برنامه دولت برای حمایت از هدف و ضعیف نیست، گفت: این مستقیم است، معتقدیم روش فعلی ناکارآمد است و 4200 تن کالا توزیع نمی شود. تنها نتوانست از افزایش قیمت ها جلوگیری کند، بلکه به ایجاد تورم پایدار در اقتصاد کشور کمک کرد.

معاون اقتصادی وزارت اقتصاد تاکید کرد: تغییر نحوه حمایت از مردم و ارائه کارت های اعتباری و یارانه ای منجر به افزایش قیمت ها نمی شود.

وی در پاسخ به این سوال که اگر مصوبه حفظ 9 میلیارد دلار 4200 تنی در بودجه سال آینده تصویب شود، آیا این تصمیم اثر تورمی خواهد داشت؟ بیانیه: اگر 9 میلیارد دلار از ذخایر بانک مرکزی تامین نشود و منجر به کسری بودجه نشود، اثر تورمی نخواهد داشت، اما به دلیل تشویق تورم، ذخایر بانک مرکزی صرف تامین و تخصیص آن می شود. کالاها باعث کسری بودجه در سال آینده می شوند.

سبحانیان گفت: با حذف ارز 4200 تومانی می توانیم از مزایایی بهره مند شویم که مستقیماً بر اقشار حمایت شده تأثیر می گذارد. وی گفت: با این روش نه تنها می‌توانیم مستقیماً از مردم حمایت کنیم و از تورم پایدار در کشور جلوگیری کنیم. در عوض، ما به تولید برخی محصولات مانند دانه های روغنی کمک خواهیم کرد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261726

دیدگاهتان را بنویسید